Op verzoek van het Centraal Hoofdstembureau (CHS) heeft het Ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) een aantal deskundigen geïdentificeerd die de Hoofdstembureaus de komende periode extra zullen ondersteunen. Hierover is er op maandag 28 april 2025 een gesprek geweest tussen BiZa onder leiding van onderministers Maurits Hassankhan, CHS en de deskundigen.
“Het is de bedoeling dat u op basis van uw kennis en ervaring adviseert en eventueel terugkoppelt met CHS. U zult verdere afspraken maken met het CHS”, sprak Hassankhan de aanwezigen toe. CHS-voorzitter Lilawati Punwasi-Raghoebier zegt dat de ondersteuning is opgedeeld in drie fasen te weten: vanaf nu tot en met 24 mei, de dag der stemming en de periode na 25 mei 2025. Ze geeft ook aan dat er een trainingstraject voor de fasen is uitgezet die van start gaat op 3 mei.
Tijdens de training worden de handelingen van het stembureau, de verwerking van de processen-verbaal van de stembureaus en praktische situaties behandeld. Er zullen ook oriëntatie bezoeken worden afgelegd aan de Hoofdstembureaus en ter plekke worden gesimuleerd met situaties die zich kunnen voordoen. “Als verkiezingsactoren hebben wij er allemaal baat bij dat de verkiezingen heel goed verlopen, vandaar dat we ook alle ondersteuning bieden”, zegt onderminister Hassankhan.
- CBvS grijpt in bij pensioenfonds Alcoa wegens schending ins…..
- Ondernemer overvallen aan Zwartenhovenbrugstraat..
- Surinamers gedupeerd door Belgische spoorwegen..
- OAS gereed voor verkiezingswaarneming in Suriname..
- Meer individuele lopers bij zestigste Avondvierdaagse..
- Nieuwe straatverlichting langs Oost-Westverbinding..
- ECD stuit op illegale sigaretten, alcohol en onjuiste kassa…..
- Samap-project sluit af met opening cassavepap verwerkingsli…..
- Yelyco-captain Sporkslede: ‘Woensdag worden we als team kam…..
- ‘Paus van het volk’ Franciscus begraven na uitvaartmis in V…..
- Man sterft tijdens afspraak in pension Paramaribo..
- Illegale visserij op Surinamerivier: Kapitein en bemanning …..
- Rome en de wereld nemen afscheid van paus Franciscus..
- Nickeriestraat..
- Brand verwoest leegstaande woning aan Laterietweg, buren on…..
- Goudzoekers overvallen in goudput van Nassau..
- Hans Breeveld: problemen rond de verkiezingen is geen nieuw…..
- Surinaamse damwereld neemt afscheid van damtopper Ronald Ro…..
- Ga met elkaar in debat voor een sterker Suriname..
- Diaspora debat..
- Interieurverzorgster veroordeeld voor diefstal sieraden en …..