Tekst en beeld Valerie Fris
COMMEWIJNE — Het Hoofdstembureau van Commewijne heeft woensdag in Nieuw-Amsterdam haar openbare zitting gehouden, waarbij de officiële verkiezingsresultaten voor het district zijn vastgesteld. De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) kwam als grootste partij uit de bus, met de meeste stemmen op het niveau van De Nationale Assemblée (DNA) én de meeste zetels in de Ressortraad (RR) en de Districtsraad (DR).
In totaal behaalde de VHP 6.837 stemmen voor DNA, gevolgd door de Nationale Democratische Partij (NDP) met 5.818 stemmen. Daarna volgden Pertjajah Luhur (PL) met 2.203 stemmen, de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) met 1.356, en de Nationale Partij Suriname (NPS) met 1.190 stemmen. Alternatief 2020 (A20) kreeg 400 stemmen. De Partij voor de Communicatie (PVC) eindigde onderaan met slechts 5 stemmen.
“Deze zetels kunnen van cruciaal belang zijn indien de president niet in De Nationale Assemblée wordt gekozen”
De VHP behaalde 28 RR-zetels en 4 DR-zetels. De NDP verkreeg 20 RR- en 3 DR-zetels. Echter, gezien de afgesproken samenwerking tussen de NDP, PL, ABOP en NPS, komt het gezamenlijke aantal zetels in Commewijne op 42 RR- en 7 DR-zetels.
Deze zetels kunnen van cruciaal belang zijn indien de president niet in De Nationale Assemblée wordt gekozen. In dat geval vindt de verkiezing plaats in de Verenigde Volksvergadering (VVV), waarbij ook de gekozen RR- en DR-leden hun stem uitbrengen.
- Kioe A Sen: “Verjonging versterkt dienstbaarheid aan de sam…..
- VHP roept op tot herbezinning en verbinding op 5 juni..
- Koniki en Jhaghroe geselecteerd voor CARICOM Young Professi…..
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil..
- Eerste stappen gezet naar ‘brain gain’..
- Trump voert opnieuw inreisverbod in voor 12 landen..
- Politiebericht over overleden bromfietser na botsing met da…..
- Hunsel en Oldenstam geven sikkelcelpatiënten een stem met n…..
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname..
- SHI herdenkt 152 jaar Hindostaanse immigratie in Suriname..
- Veel belangstelling voor open training Natio..
- Voorzitter Rekenkamer Suriname gekozen tot vertegenwoordige…..
- Update: Alle ontzielde lichamen bootongeval Marowijnerivier…..
- Reactie van Raoul Hellings op Sunil Sookhlall: “Kritiek is …..
- Onweersbuien blijven aanhouden..
- DC Joden trok vaker aan de bel over slechte wegen..
- Witte Huis: Trump steunt beleid Wilders..
- Lloyd Stuart Holtuin (59) Rotterdam 29-5-2025..
- Jenny Agnetha Mac-Intosh – Dubbeldam (65) Heijningen,…..
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid..
- Hoofdstembureaus maken aantal RR- en DR zetels bekend..