Tekst en beeld Valerie Fris
COMMEWIJNE — Het Hoofdstembureau van Commewijne heeft woensdag in Nieuw-Amsterdam haar openbare zitting gehouden, waarbij de officiële verkiezingsresultaten voor het district zijn vastgesteld. De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) kwam als grootste partij uit de bus, met de meeste stemmen op het niveau van De Nationale Assemblée (DNA) én de meeste zetels in de Ressortraad (RR) en de Districtsraad (DR).
In totaal behaalde de VHP 6.837 stemmen voor DNA, gevolgd door de Nationale Democratische Partij (NDP) met 5.818 stemmen. Daarna volgden Pertjajah Luhur (PL) met 2.203 stemmen, de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij (ABOP) met 1.356, en de Nationale Partij Suriname (NPS) met 1.190 stemmen. Alternatief 2020 (A20) kreeg 400 stemmen. De Partij voor de Communicatie (PVC) eindigde onderaan met slechts 5 stemmen.
“Deze zetels kunnen van cruciaal belang zijn indien de president niet in De Nationale Assemblée wordt gekozen”
De VHP behaalde 28 RR-zetels en 4 DR-zetels. De NDP verkreeg 20 RR- en 3 DR-zetels. Echter, gezien de afgesproken samenwerking tussen de NDP, PL, ABOP en NPS, komt het gezamenlijke aantal zetels in Commewijne op 42 RR- en 7 DR-zetels.
Deze zetels kunnen van cruciaal belang zijn indien de president niet in De Nationale Assemblée wordt gekozen. In dat geval vindt de verkiezing plaats in de Verenigde Volksvergadering (VVV), waarbij ook de gekozen RR- en DR-leden hun stem uitbrengen.
- Schalkwijk: men moet niet te voorbarig zijn en de officiële…..
- Nieuwe dageraad voor Suriname..
- Cedric veroordeeld voor uitvoer 322 gram cocaïne in zuurgoe…..
- Van 4 naar 40 miljard: Leiderschap als motor voor Surinames…..
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..
- 72-jarige vrouw komt om het leven bij brand in woning aan A…..
- KPS roept eigenaren geparkeerde trucks op berm Willem Campa…..
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..
- Oproep..
- 72-jarige bedlegerige vrouw omgekomen bij woningbrand..
- Niets dan lof voor afzwaaiende Bibis-minister Ramdin..
- Japan doneert 200 boeken aan Surinaams Diplomaten Instituut..
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval o…..
- DE ONDERHANDELINGSTAFEL..
- Quick Response Team West operationeel..
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan..
- OAS-missie signaleert tekortkomingen bij verkiezingen in Su…..