De hoofdredacteur van Suriname Herald, Vishmohanie Thomas, heeft aangifte gedaan tegen een lid van De Nationale Veiligheidsdienst (DNV). De functionaris dwong haar gisteren een video-opname van een gevecht na het ABOP-congres te verwijderen. Daarmee is op zeer afkeurenswaardige, ergerlijke en ernstige wijze inbreuk haar privacy en de persvrijheid gepleegd. Toen omstanders, waaronder ABOP-aanhangers, merkten dat Thomas het gevecht filmde, eistten ze dat ze stopte. Op gegeven moment bemoeide de DNV ‘er zich ermee. Hij ging er zelfs toe over om haar mobiel uit haar hand te rukken om de beelden uit de digitale prullenbak te verwijderen. Met recht voelde Vishmohanie Thomas zich bedreigd en gehinderd in de uitvoering van haar taak als journalist.
Collega-journalist Widjai Ganesh was getuige van hetgeen zich afspeelde en legde ook een verklaring af bij de politie. Ganesh vertelde dat de DNV ‘er gewoon door de mobiel van Thomas scrolde en daarbij ook nog eens meerdere apps opende voor hij bij de prullenbak belandde. Hij bevestigde dat ze onder druk werd gezet om de video-opname van het gevecht te verwijderen.
De ABOP-leider nam naderhand telefonisch contact op de voormalige voorzitter van de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ). Zo wilde hij het incident veroordelen en ook benadrukken dat journalisten niet belemmerd mogen worden in hun werk. “Niemand had haar mogen verbieden om te filmen. Dit had niet mogen gebeuren.”, aldus zijn telefonische verklaring. De SVJ heeft in een schriftelijke verklaring de intimidatie van Thomas ten strengste veroordeeld en spreekt van een ernstige schending van de persvrijheid. “Journalisten moeten altijd en aldoor in staat worden gesteld hun werk vrij en onafhankelijk uit te voeren, zonder inmenging of bedreiging. Het wissen van beelden is onacceptabel.” De vereniging zal Thomas ondersteunen bij verdere juridische stappen en roept alle partijen op de persvrijheid te respecteren. De politie doet verder onderzoek en zal onder meer camerabeelden analyseren. De beelden van Ballroom Prince zouden intussen op instructie van de politiekorpschef moeten zijn veiliggesteld.
- Rusland legt lange gevangenisstraffen op aan Oekraïense …..
- Noersaliem vindt commotie over kandidaatstelling minister L…..
- EAG Airport: Nieuwe luchtvaart hub voor Suriname..
- Midden-Oosten Update: Kernpunten van ISW/AEI CTP Team..
- Langverwachte nieuwe brug over Saramaccakanaal eindelijk op…..
- PVP gaat in hoger beroep tegen uitspraak kortgedingrechter..
- Brug Saramaccadoorsteek pas na middernacht open voor verkee…..
- Escalatie dreigt in rijstsector door lage opkoopprijs..
- Piet Wortel krijgt drie jaar celstraf voor witwassen..
- Reactie op ‘Belangrijke informatie voor PSA aanvrager…..
- Open brief aan de president: Ongenoegen met betrekking tot …..
- Mungra: “Oude partijen moeten voorbeeld nemen aan KTPI”..
- Ruben Ravenberg eist ontslag van Krishnadath Joerawan bij S…..
- Hilly Arduin presenteert ‘Het Geheim’: ‘Kin fier omhoog zei…..
- Na 395 dagen gaat Saramaccadoorsteek brug weer open..
- SAO rondt bouw miniatuur huis af voor erfgoedproject Oso To…..
- Reactie op “Verhoging Algemene Oudedagsvoorziening (AOV) ee…..
- Heropening brug over het Saramaccakanaal..
- World news headlines..
- Ingrid Jane Schoon..
- Ingrid Jane Schoon..