door Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “Mensen kunnen simpelweg niet naar de toiletten gaan om hun behoefte te doen. Het is een onhygiënische situatie die al langer dan een week duurt.” Dat zegt Donovan Grep, voorzitter van de Algemene Werknemersorganisatie van het ministerie van Openbare Werken (AWOW), tegen de Ware Tijd. Vanwege de al dagen aanhoudende waterproblematiek in het gebouw, waardoor kranen droogstaan en de toiletten niet kunnen worden gebruikt, is bepaald dat werknemers van het hoofdkantoor vanaf woensdag slechts halve dagen – tot elf uur ’s morgens – zullen werken. Dat heeft de bond maandag per brief meegedeeld aan minister Stephen Tsang. De bewindsman heeft nog niet gereageerd op het schrijven.
Volgens Grep gaat het om tussen de driehonderd en vierhonderd werknemers die dagelijks hinder ondervinden van de waterproblematiek. Vorige week is er een watertank geplaatst, maar dat heeft de situatie niet structureel opgelost. “Vrijdag was er een tank binnengekomen, maar vandaag is het probleem nog steeds hetzelfde. Het kan niet zo zijn dat werknemers onder zulke omstandigheden moeten blijven werken”, vindt Grep.
Hoe dit probleem is ontstaan, is voor de voorzitter niet duidelijk. Volgens hem kan het een technisch probleem zijn aan de installatie, maar het zou ook met waterdruk of een verstopping ergens te maken kunnen hebben. In de brief aan Tsang schrijft de bond dat de situatie het dagelijkse functioneren van de medewerkers ernstig belemmert en een “onwerkbare werkomgeving” creëert. Het besluit om, zolang de situatie voortduurt, slechts tot elf uur ’s ochtends aanwezig te zijn, blijft van kracht totdat er een structurele oplossing is gerealiseerd.
Het personeel wijst erop dat ook het kantoor van de minister in hetzelfde gebouw is gevestigd, maar dat de hinder vooral het brede personeelsbestand treft. “Het gebouw heeft twee verdiepingen, meer dan honderd kamers en op elke verdieping maken mensen gebruik van de toiletten. U kunt zich voorstellen hoe dit uitpakt”, schetst Grep de situatie.
Hij benadrukt dat de personeelsbond niet kiest voor confrontatie, maar dat de maatregel onvermijdelijk is zolang de omstandigheden niet verbeteren. “Ik heb vandaag besloten die brief te sturen, omdat ik het niet langer kan verantwoorden naar de werknemers toe. Dit is geen normale situatie.” De bond rekent erop dat er spoedig maatregelen worden getroffen om het probleem definitief op te lossen.
- Mini-expo Sint Elisabethschool 1..
- Monorath belooft versterking en betere faciliteiten voor pe…..
- TotalEnergies Suriname start Scholarship Programma voor jon…..
- Besluit over toekomst SLM gebeurt binnen drie maanden..
- KPA krijgt toezeggingen voor renovatie, uniformen en wapenu…..
- Finabank zet in op financiële geletterdheid voor een sterke…..
- Juspol-minister Monorath belooft verbeteringen bij Korps Pe…..
- President Simons prijst burgerinitiatieven voor schonere bu…..
- US$ 63.000 gereserveerd voor deelname Carifesta XV..
- Gewezen korpschef Isaacs verlaat politiedienst met opgeheve…..
- ‘Tekort aan vaklieden, oneerlijke concurrentie en politiek …..
- Soeropawiro: ‘Er waren veel onduidelijkheden’..
- Minister Landveld wil strengere controle op busdiensten en …..
- Financiën en Planning waarschuwt voor fake Facebookaccount …..
- Parlement stemt met Santokhi af over toelating als lid..
- Kantonrechter beslist woensdag over voorlopige vrijlating K…..
- Steekincident na rouwzitting: verdachte in verzekering gest…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunning voortaan voll…..
- Afzwaaiend politiebaas Isaacs: functie korpschef lijkt een …..
- Twee mannen in Albina aangehouden voor seksueel misbruik mi…..
- President Simons stuit op onbekende kabinetten in Nickerie …..