Op uitnodiging van de Indiase ambassadeur Subhash Prasad Ghupta hebben verschillende hoogwaardigheidsbekleders en ambassadeurs gezamenlijk het kleurrijke Holi Phagwa-festival gevierd. Het geheel vond plaats op vrijdag 14 maart 2025 in de tuin van de Indiase ambassadeur. Het jaarlijkse evenement, dat de kracht van het leven en de eenheid in diversiteit viert, werd gekleurd door het enthousiasme en de vrolijkheid van de aanwezigen.
President Chandrikapersad Santokhi was aanwezig als eregast en benadrukte tijdens zijn toespraak de diepere betekenis van Holi: “Holi is meer dan alleen een festival van kleuren. Het is een feest van het leven. Het herinnert ons aan vergeving, vriendschap en saamhorigheid. Zoals de kleuren in elkaar overlopen, kunnen ook mensen en naties in wederzijds respect, begrip en liefde met elkaar verbonden worden.”
President Santokhi sprak zijn dank uit aan ambassadeur Ghupta voor de warme gastvrijheid en “voor het levendig brengen van dit prachtige feest”. Het staatshoofd sprak ook zijn waardering uit voor de cultuur en geschiedenis die Suriname deelt met India. “Deze viering herinnert ons aan de gedeelde waarden en de culturele hereniging die onze landen en volkeren verbindt. Het is een weerspiegeling van de sterke vriendschap die onze naties koesteren.”
Daarnaast bedankte president Santokhi de muzikanten en performers van Kries Ramkelawans Band en de Chautal-groep uit Commewijne, wiens uitvoeringen de rijke Indiaanse cultuur weerspiegelden en een blijvende indruk achterlieten op het publiek. “Hun muziek is een echte reflectie van de diverse en harmonieuze samenleving die Suriname is”, voegde het staatshoofd eraan toe.
Volgens ambassadeur Ghupta is het gebruikelijk jaarlijks het holifeest te organiseren “Maar dit keer heb ik het programma wat uitgebreider gemaakt. We hebben een sterke aanwezigheid hier van Indiase diaspora die een brug vormt tussen de Indiase en Surinaamse gemeenschap.” De diplomaat is ingenomen met het feit dat dit feest groots gevierd wordt in Suriname.
Het festival, dat bekend staat om zijn boodschap van vreugde, liefde en vernieuwing, was een perfecte gelegenheid voor mensen van verschillende achtergronden om samen te komen, de cultuur van India te vieren en de banden tussen Suriname en India verder te versterken.
- Vrienden van Suriname sturen derde container met hulpgoeder…..
- Shata: Grote ontwikkelingen op komst in toerismesector..
- Chinese multinational Dalian International zal 4.5km lange …..
- Pg Paragsingh: Militair recht vraagt om delicate balans tus…..
- Uitslagen UEFA Champions League – Woensdag 5 maart 20…..
- Breaking: Paraguay trekt zijn kandidaat voor hoogste post O…..
- Metropolitan Police wil Holocaust-overlevende ondervragen o…..
- De Amerikaanse president Donald Trump verwierp een Egyptisc…..
- AOV met SRD 500 verhoogd..
- Regeringvergadering keurt sociale verhogingen goed..
- BIZA start gesprekken over oproepingskaarten met dc’s..
- Jeugd in Para krijgt kans op naschoolse activiteiten..
- Albert Ramdin krijgt brede steun voor kandidatuur OAS-secre…..
- ‘Olie- en gasinvesteringen Suriname kunnen oplopen tot USD …..
- 12 Pijlers, 13 ongelukken..
- Man brengt zwaar lichamelijke letsel toe aan collega buscha…..
- Korps Politie Suriname ondersteunt nationale voorleesdag..
- Kuldipsingh niet op voorlopige kandidatenlijst VHP; niet te…..
- Trainingen en gespecialiseerde hulpmiddelen onderdeel strij…..
- Amoksi koos woorden verkeerd: geen groepsverkrachting maar …..
- Yelyco eerste finalist U15-meisjes volleybal play-off..