PARAMARIBO — Hoger beroepen in civiele zaken, die vóór 1 oktober zijn ingesteld, maar niet zijn ingetrokken en nog niet door de griffier der kantongerechten zijn verzonden naar het Hof van Justitie (HvJ), zullen op 1 mei van rechtswege vervallen. Dit heeft te maken met het feit dat op 1 mei het nieuwe Burgerlijk Wetboek in werking treedt.
De sector civiel van het HvJ maakt donderdag bekend dat partijen wiens hoger beroepen vervallen de mogelijkheid hebben om tot en met 31 oktober dit jaar een hernieuwd hoger beroep bij de balie van de griffie der kantongerechten Civiele zaken in te stellen. Daarvoor zal geen vastrecht verschuldigd zijn.ADVERTISEMENT
De mogelijkheid tot het indienen van een memorie van grieven blijft bestaan, met inachtneming van de wettelijke termijn volgens het nieuwe Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering. Partijen die daarvan gebruikmaken, zullen binnen twee weken het proces-verbaal daartoe ontvangen.
Vervolgens moet het binnen drie maanden via een deurwaarder aan de tegenpartij worden betekend, waarna het exploot ervan moet worden ingediend bij de Griffie der Kantongerechten. Gebeurt dat niet binnen de vastgestelde termijnen dat komt het hernieuwd ingestelde hoger beroep te vervallen en zal het in het digitale registratiesysteem worden doorgehaald, wordt benadrukt.
- Polikliniek Calcutta na 30 jaar gerenoveerd en opgeleverd..
- President bespreekt onopgeloste vraagstukken met veiligheid…..
- Verbodsrichtlijnen voor tabaksreclame officieel gelanceerd..
- President Santokhi evalueert voortgang afspraken met veilig…..
- Regering investeert miljoenen in logistiek materieel voor p…..
- Ketura Margaret: ‘We zijn één stap dichterbij de finale…..
- LVV verzorgt moestuintraining aan zorginstellingen..
- VERONTRUSTEND VEEL KIESGERECHTIGDEN ZONDER GELDIGE E-ID..
- Politie, dc’s en OW krijgen voertuigen en zwaar mater…..
- OptSu beschuldigt regering van misleiding rijstboeren..
- Stichting Prasoro mist steun: overheid blijft achter met 1 …..
- Fontein Valliantsplein omgedoopt tot Yogh-fontein..
- SVV tweede volleybalfinalist vrouwen U-21 klasse..
- ‘Immortal’ Eersel houdt Nicolas af van wereldtitel..
- Caricom-voorzitter legt pijnpunten nieuwe handelstarieven v…..
- President Santokhi evalueert met veiligheidsbonden: Elf van…..
- OPTSU: regering misleidt rijstboeren opnieuw..
- Masker NDP valt bij de poging het merk Bouterse te verzilve…..
- Canadese expert biedt technische ondersteuning aan CIP..
- Leidinggevenden Belastingdienst volgen management en leider…..
- VLS ondertekent gedragscode CCK en IRIS: ‘Verkiezingen moet…..