PARAMARIBO — Hoger beroepen in civiele zaken, die vóór 1 oktober zijn ingesteld, maar niet zijn ingetrokken en nog niet door de griffier der kantongerechten zijn verzonden naar het Hof van Justitie (HvJ), zullen op 1 mei van rechtswege vervallen. Dit heeft te maken met het feit dat op 1 mei het nieuwe Burgerlijk Wetboek in werking treedt.
De sector civiel van het HvJ maakt donderdag bekend dat partijen wiens hoger beroepen vervallen de mogelijkheid hebben om tot en met 31 oktober dit jaar een hernieuwd hoger beroep bij de balie van de griffie der kantongerechten Civiele zaken in te stellen. Daarvoor zal geen vastrecht verschuldigd zijn.ADVERTISEMENT
De mogelijkheid tot het indienen van een memorie van grieven blijft bestaan, met inachtneming van de wettelijke termijn volgens het nieuwe Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering. Partijen die daarvan gebruikmaken, zullen binnen twee weken het proces-verbaal daartoe ontvangen.
Vervolgens moet het binnen drie maanden via een deurwaarder aan de tegenpartij worden betekend, waarna het exploot ervan moet worden ingediend bij de Griffie der Kantongerechten. Gebeurt dat niet binnen de vastgestelde termijnen dat komt het hernieuwd ingestelde hoger beroep te vervallen en zal het in het digitale registratiesysteem worden doorgehaald, wordt benadrukt.
- NDP-voorzitter Simons presenteert toekomstvisie in Nederlan…..
- SRD 700.000 verduisterd bij broodlevering door medewerker F…..
- VHP-kandidaat Suraj Sahadewlall stapt niet met lege handen …..
- Optsu brengt mogelijke corruptie regeringstoppers boven wat…..
- Raghoebarsing zwijgt over naam instantie bij goudsmokkel..
- Vaccinatieweek 2025: ‘Uw besluit maakt een verschil’..
- Sewdien: Financiering gevonden voor wegstrekking Nickerie-A…..
- Olie-inkomsten? Bescherm ze met een onschendbaar fonds..
- “Aanbesteding Nickerie-Apoera verliep volgens regels”, stel…..
- ‘De roep van Suriname’: Oproep tot herverbinden en opstaan …..
- Shoshana Strock, de dochter van de Israëlische minister van…..
- Israëlische minister en echtgenoot beschuldigd van seksueel…..
- Tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Benjamin Netany…..
- Marokkaanse studenten beginnen hongerstaking tegen normalis…..
- Akkoord over tijdelijke vergoeding voor meteorologen..
- Sewdien: Baitali heeft niet meegedaan aan openbare aanbeste…..
- Loting Concacaf Gold Cup 2025: Natio in poule met titelverd…..
- Vrienden van Suriname verzenden vijfde hulpcontainer..
- Succesvolle boringen Stabroek-blok, ExxonMobil blijft uitbr…..
- Minister Emanuël reageert op kritiek over uiterlijk..
- De paradox van het denken en de macht (deel 2)..