Activiste Audrey Christiaan uit haar zorgen over het hoger beroep in de Pikin Saron-zaak. Afgelopen woensdag werd de zaak opnieuw niet inhoudelijk behandeld. Advocaat Murwin Dubois vroeg om voorlopige vrijlating van de verdachten, met nadruk op Rodney M., die bij de rellen in mei 2023 een schotwond opliep en sindsdien afhankelijk is van een kruk. Zijn gezondheid is volgens Dubois verslechterd sinds die kruk drie weken geleden werd afgenomen. Het Hof wees het verzoek af.
Christiaan zegt dat getuigen de veroordeelden niet herkennen en dat hun zienswijze niet is meegenomen in het onderzoek nog de rechtszaak. Ze vindt dat ze onterecht als zware criminelen worden neergezet en maakt zich zorgen over hun veiligheid in de gevangenis.
De vijf mannen; Jonathan A., Joshua H., Guilliano Z., Rodney M. en Martin M. – werden in januari 2025 veroordeeld tot acht jaar celstraf. De rechter achtte hen schuldig aan poging tot moord, ernstige mishandeling met voorbedachte rade, gewelddadige diefstal en brandstichting. Een zesde verdachte, Mitchel Bergmans, kwam eerder al vrij nadat hij zijn straf van vijf maanden volledig had uitgezeten.
Het hof heeft laten weten dat de zaak grondig opnieuw zal worden onderzocht. De volgende zitting staat gepland op 18 augustus.
- Teheran roept vakantiedag uit om waterverbruik te verminder…..
- Genevievre Jordan opnieuw in DNA: “Mensen hebben problemen …..
- Twee verdachten betrokkenheid moord op Rishi Parmessar vrij…..
- ‘Onmenselijk’ – Hoe Trump arrestatiecijfers opdreef bij imm…..
- Honderden kinderen in China vergiftigd door loodverf in sch…..
- DNA geef verklaring uit over termijn van convocatie..
- President Simons: “Luchtvaartsector en SLM vereisen acute a…..
- Frankrijk zet door met erkenning Palestijnse staat, tot woe…..
- Nieuwe stemmen..
- Twee Surinamers aangehouden in Brazilië voor drugs en fraud…..
- 21 dorpen betrokken bij duurzame energietransitie via JET-p…..
- Man (53) overlijdt in MMC twee dagen na te zijn neergestoke…..
- Excellentie ontdekt zelfbediening: ‘Waar zit de olie?’..
- Vermiste graafmachine LVV na aangifte teruggevonden: politi…..
- Leerkrachten klagen: “Onmenselijk om zes maanden zonder loo…..
- Investeren in de toekomst..
- Nieuwe communicatie, oude patronen: ontmoeting Adhin-IMF zo…V
- NPS in spagaat: torenhoge DNA-salarissen versus beloftes va…V
- Kendrick Lamar en SZA naar gezamelijke tour in LondenV
- Moeder van Sean Kingston veroordeeld tot vijf jaar cel voor…V
- Zwaarbewapende bende steelt kilo ruw goud bij overval op co…..