De strafzaak in hoger beroep tegen de voormalige minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, is opnieuw uitgesteld. De zaak, die oorspronkelijk op 20 januari 2025 voor dupliek bij het Hof behandeld zou worden, werd op verzoek van de verdediging verdaagd. Op 17 februari jongstleden, vroeg de raadsman opnieuw om uitstel, wat werd ingewilligd met de kanttekening, dat er geen verdere uitstelmogelijkheden zullen worden verleend. De behandeling van het hoger beroep is nu verschoven naar maandag 3 maart aanstaande om 10.00 uur. Op die dag zal de verdediging de dupliek voeren, waarna het Hof een oordeel kan vellen over de zaak.
Het proces
Hoefdraad werd in 2021 bij verstek veroordeeld tot twaalf jaar celstraf wegens betrokkenheid bij financiële misstanden tijdens zijn ambtsperiode. Sindsdien loopt de zaak in hoger beroep. De voormalige minister wordt geconfronteerd met verschillende aanklachten, die in eerdere proces-stappen werden behandeld.
Op 16 december 2024 werd de zaak tegen Hoefdraad opnieuw behandeld. Tijdens deze zitting hield de waarnemend procureur-generaal haar pleidooi en vroeg het Hof om de verweren van de verdediging te verwerpen en het verstekvonnis uit 2021 te bevestigen. De verdediging had in een eerdere zitting op 18 november 2024 betoogd, dat het Openbaar Ministerie niet-ontvankelijk zou moeten worden verklaard en dat er sprake was van schendingen van fundamentele rechtsbeginselen.
De zaak tegen Hoef-draad begon in 2021, toen hij bij verstek werd veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf.
Dit kwam overeen met de eis van voormalig procureur-generaal Roy Baidjnath Panday.
Tijdens de rechtszaak werden ook andere juridische verzoeken gedaan, waaronder het in rekening brengen van bewijs en het aanvragen van een strafrechtelijk financieel onderzoek tegen Hoefdraad.
De verdediging, die eerder werd gevoerd door de inmiddels overleden advocate Irene Lalji, wordt nu voortgezet door advocaat Murwin Dubois. Hij heeft aangegeven, dat hij vrijspraak verwacht, op basis van het dossier en de juridische argumenten in het eerdere requisitoir, het pleidooi, de repliek en dupliek. De zaak zal worden voortgezet op 3 maart 2025, en de laatste stappen in dit langdurige proces zullen dan worden genomen.
The post Hoger beroep Hoefdraad opnieuw uitgesteld, laatste kans voor verdediging ..
- Kasmiatoen – Tonia – Brandon-Nitiredjo..
- Bamboe potentieel: nieuwe kracht achter duurzame bouw..
- Presidentiële werkgroep ‘Platform Grondzaken’ ontvangt weke…..
- Grenada’s Mitchell: Bied excuses aan en betaal herste…..
- Registratie politieke organisaties: APP stukken kwijt door …..
- Politie eindelijk ingetrokken in nieuw gebouw Moengo..
- Tralalaa-economics van Chan en Bouta. Bent u de afgelopen 5…..
- Kapotte waterleidingbuis zorgt voor lage waterdruk Leiding …..
- Jagesar: Suriname verwacht in 2026 tweede FID..
- Financiën politieke partijen..
- President Santokhi presenteert Surinames vorderingen op Car…..
- MOU versterkt ontwikkeling EAG-luchthaven..
- Regering keurt ontwerpwet Wijziging Anti-corruptiewet 2017 …..
- Prognose 25 mei 2025..
- Hamas draagt lichamen over van jongste gijzelaars..
- Update: Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggen…..
- Staatsolie: Partners boren vijf offshore exploratieputten i…..
- Politieke partijen negeren APS: “Dit is racisme en discrimi…..
- 48ste Caricom Staatshoofden Vergadering van start..
- Verklaring BiZa wettelijke terinzagelegging kiezerslijsten …..
- Sollicitatie voor Ordedienst gestart..