Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “De verwachtingen zijn heel hoog aangezien Suriname voor het eerst ooit een Norceca Beach Tour organiseert.” Woorden van voorzitter Lionel Blokland in gesprek met de Ware Tijd over de organisatie van het internationale beachvolleybalevenement, dat van 25 tot en met 27 juli op het Telesur-sportveld in de Cultuurtuin wordt gehouden. Volgens hem ligt het in de bedoeling dat het nationale beachvolleybalgebeuren “een lift krijgt”.
Landen als de Verenigde Staten, Canada, de Amerikaanse Maagdeneilanden, Grenada, Puerto Rico en Guadeloupe zullen het samen met Suriname in de senioren mannen- en -vrouwencategorieën tegen elkaar opnemen. Het gastland wordt door vijf koppels vertegenwoordigd: Chagnaz Fränkel/Janneke Tammenga, Shelleney Soedamah/Chanice Myr (vrouwen), Keven Sporkslede/David Pinas, Joshua Dwarkasing/Ethan Asimia en Anferney Schmeltz/Dean Kasdi (mannen).
“Het is altijd een eer om voor je land uit te komen en ook nog vóór eigen publiek”Anferney Schmeltz
Uiterste best doen
Voor Schmeltz wordt het zijn vuurdoop op het internationale beach platform. “Ik ga sowieso mijn uiterste best doen tijdens het toernooi”, meent de debutant. “Het wordt de eerste keer dat ik Suriname op dit gebeuren zal vertegenwoordigen dus kijk ik ernaar uit om mee te doen. Het is altijd een eer om voor je land uit te komen en ook nog vóór eigen publiek”, aldus Schmeltz.
Tammenga is al eerder in actie geweest en heeft voorheen al gekoppeld met Fränkel. Haar vuurdoop beleefde ze in 2022 in Paraguay met Fränkel als partner. “Het was toen een grote ervaring, maar technisch stond ik pas aan het begin. Het wordt dus een uitdaging, omdat we nog niet echt beach samen hebben getraind. Indoor is dat wel het geval, omdat we beiden met de nationale vrouwenselectie trainen, maar dat is niet hetzelfde als beach”, verduidelijkt Tammenga.
Toch kijkt ze uit naar een leuk toernooi “vooral hoe het in Suriname wordt gehouden”. “Ik vind dat geweldig. Beachvolleybal is echt iets dat aantrekt, dus we zouden het maximale eruit moeten halen om een geweldig evenement neer te zetten.” Er zal op twee velden worden gespeeld. Drie internationale en vijf lokale arbiters zullen de leiding over de partijen hebben.
- Hess trekt zich terug uit Blok 59..
- Rusland: ‘Iedereen zal moeten bezuinigen’..
- Newmont kondigt personeelskrimp aan bij Merian-operaties..
- Betalingsregeling voor Surinaamse radio- en tv-bedrijven na…..
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied..
- Vakbond CBvS verscherpt morgen acties indien oplossing uitb…..
- Betalingsregeling moet Vereniging Radio- en Televisiebedrij…..
- Blok 59 in Surinaams zeegebied terug naar Staatsolie na ter…..
- Ex ontvreemdt telefoon van moeder van zijn kind en belandt …..
- Sampie: “Grondrechten en onderwijs in het binnenland moeten…..
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen..
- Het Hoogste Circus van Staat..
- Torarica Resort viert 63 jaar als boegbeeld van Surinaamse …..
- Adhin wil opheldering over uitgaven en benoemingen: “Begrot…..
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en …..
- Rotary Quota heeft nieuw bestuur..
- Maffia bij DNV?..
- Ex-partner pleegt zelfmoord na brute houweraanval op ex-vro…..
- Radio- en televisiebedrijven treffen betalingsregeling met …..
- Niaaz Salarbaks winnaar Keti Koti-damtoernooi..
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao…..