Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “De verwachtingen zijn heel hoog aangezien Suriname voor het eerst ooit een Norceca Beach Tour organiseert.” Woorden van voorzitter Lionel Blokland in gesprek met de Ware Tijd over de organisatie van het internationale beachvolleybalevenement, dat van 25 tot en met 27 juli op het Telesur-sportveld in de Cultuurtuin wordt gehouden. Volgens hem ligt het in de bedoeling dat het nationale beachvolleybalgebeuren “een lift krijgt”.
Landen als de Verenigde Staten, Canada, de Amerikaanse Maagdeneilanden, Grenada, Puerto Rico en Guadeloupe zullen het samen met Suriname in de senioren mannen- en -vrouwencategorieën tegen elkaar opnemen. Het gastland wordt door vijf koppels vertegenwoordigd: Chagnaz Fränkel/Janneke Tammenga, Shelleney Soedamah/Chanice Myr (vrouwen), Keven Sporkslede/David Pinas, Joshua Dwarkasing/Ethan Asimia en Anferney Schmeltz/Dean Kasdi (mannen).
“Het is altijd een eer om voor je land uit te komen en ook nog vóór eigen publiek”Anferney Schmeltz
Uiterste best doen
Voor Schmeltz wordt het zijn vuurdoop op het internationale beach platform. “Ik ga sowieso mijn uiterste best doen tijdens het toernooi”, meent de debutant. “Het wordt de eerste keer dat ik Suriname op dit gebeuren zal vertegenwoordigen dus kijk ik ernaar uit om mee te doen. Het is altijd een eer om voor je land uit te komen en ook nog vóór eigen publiek”, aldus Schmeltz.
Tammenga is al eerder in actie geweest en heeft voorheen al gekoppeld met Fränkel. Haar vuurdoop beleefde ze in 2022 in Paraguay met Fränkel als partner. “Het was toen een grote ervaring, maar technisch stond ik pas aan het begin. Het wordt dus een uitdaging, omdat we nog niet echt beach samen hebben getraind. Indoor is dat wel het geval, omdat we beiden met de nationale vrouwenselectie trainen, maar dat is niet hetzelfde als beach”, verduidelijkt Tammenga.
Toch kijkt ze uit naar een leuk toernooi “vooral hoe het in Suriname wordt gehouden”. “Ik vind dat geweldig. Beachvolleybal is echt iets dat aantrekt, dus we zouden het maximale eruit moeten halen om een geweldig evenement neer te zetten.” Er zal op twee velden worden gespeeld. Drie internationale en vijf lokale arbiters zullen de leiding over de partijen hebben.
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..
- Ex-piloot: ‘Nieuwe poppetjes, zelfde rot, SLM blijft gegijz…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden…..
- Gewapende overvallen achter elkaar in Paramaribo en Wanica..
- Kabinet houdt kaken stijf over vragen rond gelekte missives…..
- Dyon Denswil: ‘Ik heb Rotterdam Ahoy van mijn saus laten pr…..
- Buurman verwondt dronken man met ’tjap’ na woordenwisse…..
- Kabinet president richt pijlen op lek en media; zwijgt over…..
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Missives, miljoenen machtswellust..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..
- Ursila Antoinette Stena-Maarbach..