door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Hoewel het Hof van Justitie (HvJ) het aannemelijk vindt dat Volkspartij Leefbaar Suriname, De Nieuwe Leeuw (DNL) en Alternatief 2020 (A20) wel degelijk hun kandidatenlijsten op ressortraadsniveau hebben ingediend, zal het hun eis om de geschrapte kandidaten te handhaven niet toewijzen. Het HvJ vindt het individuele belang van de politieke partijen namelijk te klein ten opzichte van het grotere belang – dat de verkiezingen van 25 mei voortgang moeten vinden.ADVERTISEMENT
Het verkiezingsproces komt met een toewijzing ernstig in gevaar. 20 April was een cruciale datum waarop alle zaken in het proces moesten hebben plaatsgevonden. Toewijzen zou betekenen dat het verkiezingsproces vrijwel opnieuw moest beginnen voor de partijen. Het HvJ oordeelde dat belang van de partijen te klein, omdat toewijzen van hun vordering ervoor kan zorgen dat de verkiezingen geen voortgang vinden.
Het HvJ vindt het individuele belang van de politieke partijen namelijk te klein ten opzichte van het grotere belang; dat de verkiezingen van 25 mei voortgang moeten vinden
Ook zou er sprake kunnen zijn van politieke instabiliteit en zou het vertrouwen in de democratie ernstig kunnen worden geschaad. In het geval van De Nieuwe Leeuw zou er zelfs een staat van beleg moeten worden afgekondigd, omdat het vonnis van die partij in eerste aanleg al niet uitvoerbaar was.
Omdat het aannemelijk is dat de drie politieke partijen het aan het rechte eind hebben, maar de toewijzing van minder belang is voor het Hof van Justitie is de staat veroordeeld alle kosten van het proces te betalen. In de eerste zaak, die van Volkspartij Leefbaar Suriname, werd de hofkamer gevormd door president Ingrid Lachitjaran en de leden Siegline Wijnhard en Alida Johanns. Bij de tweede en derde zaak, die van De Nieuwe Leeuw en A20, was Dinesh Sewratan de president van de hofkamer en Lachitjaren en Johanns de leden.
- NPS herdenkt Henck Arron op 25 april 2025..
- Een oproep tot respect en leiderschap..
- De brand in de Henck Arronstraat..
- Jah Hands Baas imponeert met ‘Two Decades of Reggae Fire’: …..
- ABOP betuigt medeleven na verwoestende brand in Paramaribo..
- Veteranenpassen nu ook uitgereikt in Nickerie..
- Top 10 grootste economieën ter wereld | Koopkrachtpariteit …..
- Een Israëlische soldaat is zaterdag omgekomen bij gevechten…..
- Oekraïne wil tien Patriotsystemen kopen voor verdediging te…..
- Voorafgaande toestemming vereist voor afgebrande erfgoedpan…..
- NDP-kandidaat Gopal: “Als zijn vrouw te veel eist, moet San…..
- Atompai na gewelddadige beroving: “Ik ga nog lang niet dood…..
- Minister Ori: “Resultaten tweede kwartaal niet veelbelovend…..
- ONDERHANDSE BACOVEWINKEL..
- VERKWISTEND BELEID EN VERSTANDIG MASKER..
- Bewakers SION International gekneveld bij gewapende overval..
- NDP: Suriname zal ook herrijzen uit de crisis..
- CBB gestart met uitprinten oproepingskaarten voor 399.930 k…..
- Gestolen stad..
- VHP: “Lijden van Jezus herinnert ons aan waarde van rechtss…..
- Het vertrouwensbeginsel!..