Het Hof van Justitie heeft op woensdag 13 augustus, officieel afscheid genomen van Kenneth Amoksi, voormalig minister van Justitie en Politie, en Stanley Raghoebarsing, voormalig minister van Financiën en Planning. Tijdens een plechtige bijeenkomst sprak het Hof zijn waardering uit voor hun bijdrage aan de versterking van de rechtsstaat in Suriname.
Met de ministeries van Justitie en Politie en Financiën en Planning, onderhoudt de rechtspraak traditioneel nauwe banden. Bij Justitie gaat het om beleidsontwikkeling en uitvoering, terwijl Financiën en Planning verantwoordelijk is voor begrotingsondersteuning en financiering.
Amoksi werd door hofpresident mr. Iwan Rasoelbaks geprezen voor zijn inzet om de rechtspraak te moderniseren, te versnellen en te decentraliseren naar onder meer Marowijne en Brokopondo. Ook speelde Amoksi een sleutelrol bij de totstandkoming van de wet Rechtspositie Rechterlijke Macht en het Nieuw Burgerlijk Wetboek. Rasoelbaks merkte op, dat deze wetten in de toekomst bekend zullen staan als “lex Amoksi”.
Raghoebarsing kreeg erkenning voor zijn steun aan de institutionele versterking van de rechtspraak, ondanks moeilijke financieel-economische omstandigheden. Sinds 2022 beschikt het Hof over een eigen begroting, die via Financiën en Planning, aan De Nationale Assemblee wordt aangeboden. Hoewel de rechterlijke macht het recht heeft 2 procent van de totale staatsbegroting te claimen, heeft het Hof uit financiële terughoudendheid, gemiddeld slechts 0,6 procent aangevraagd. Raghoebarsing zorgde er desondanks voor dat de belangrijkste beleidsdoelen van de rechtspraak werden gefinancierd.
Ook andere departementen droegen bij aan de versterking van de rechtsstaat. Zo werd onder leiding van voormalig onderminister Sieuwkoemar Ramsukul (Grondbeleid en Bosbeheer) het Tuchtcollege voor Landmeters ingesteld, dat wordt voorgezeten door rechters van het Hof. Het Hof beschouwt dit als een belangrijke mijlpaal in de aanpak van grondproblematiek.
Als blijk van waardering ontvingen beide oud-ministers een plakkaat uit handen van de president van het Hof van Justitie. Rasoelbaks benadrukte bij die gelegenheid dat een goede samenwerking tussen de rechterlijke macht en de uitvoerende macht, essentieel is voor het versterken van de rechtsstaat en het beschermen van burgers.
The post Hof van Justitie zet oud-ministers Amoksi en Raghoebarsing in het zonnetje ..
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….
- Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & …..
- Vier arrestanten ontvluchten uit cellenhuis Santodorp; één …..
- Lil Tay wil 18+ OnlyFans-content gaan maken na verjaardag.
- Moorden in de schaduw van de drugshandel in Suriname.
- Atlete Sha’Carri Richardson gearresteerd na vermeende misha….
- Kendrick Lamar deelt zeldzame familiefoto na Super Bowl.
- Vier arrestanten ontvlucht uit cellenhuis Santodorp; één hu….
- Ministerie van Justitie en Politie krijgt mogelijk nieuwe n…..
- President voert overleg over nationale veiligheid..
- Dertien ronden theorie Raio af..
- Memory Ruvimbo: “Afrikaanse mode kan brug slaan tussen Afri…..
- Luchtopname toont verwoesting Gaza.
- Standaarden ondernemerschap Suriname.
- Toegankelijkheid is geen gunst, maar een noodzaak – ook voo….
- Internetcrisis op Studentencampus Campus Village .
- Maxwell stilletjes overgeplaatst van gevangenis in Florida.
- Breaking: Directeur DNV Ramlall ontheven uit functie..
- EU-ambassadeur en regering bespreken voortzetting en verdie…..
- EU wil partnerschap met Suriname verder versterken..
- Tom Holland probeert nieuwe Spider-Man-pak uit ..