Het Hof van Justitie heeft bepaald dat de Progressief-Verheffende Partij (PVP) mag deelnemen aan de verkiezingen van 25 mei 2025. Hiermee wordt het eerdere vonnis van de kantonrechter, dat de deelname verbood, vernietigd.
Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) is nu verplicht om de PVP uiterlijk op 24 maart in te schrijven voor de verkiezingen. Daarnaast zijn zowel het CHS als de president, veroordeeld tot het betalen van de proceskosten.
Met deze uitspraak komt er een einde aan de juridische onzekerheid rond de deelname van de PVP. Het vonnis kan grote gevolgen hebben voor het verdere verkiezingsproces en de politieke verhoudingen in aanloop naar 25 mei.
Met deze beslissing komt er een einde aan de onschendbare positie van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), dat nu juridisch aansprakelijk kan worden gesteld. De Progressief-Verheffende Partij (PVP), die zich een maand lang onvermoeibaar inzette voor rechtvaardigheid, heeft haar gelijk gehaald en mag zich nu officieel registreren voor deelname aan de verkiezingen.
Volgens het Hof is de weigering van het CHS om de registratie van de PVP goed te keuren, niet terecht geweest. De interpretatie van de vereisten voor registratie strookte niet met de statuten en het huishoudelijk reglement van de partij, waarin een gewone meerderheid van het bestuur volstaat om besluiten te nemen. De uitspraak creëert niet alleen jurisprudentie, maar geeft ook hoop aan burgers en organisaties die zich benadeeld voelen door overheidsinstanties.
Maatschappelijke impact
Volgens de PVP onderstreept de beslissing van het Hof dat machtsmisbruik en willekeur bestraft kunnen worden en dat elke instantie, hoe machtig ook, ondergeschikt is aan de wet. Dit betekent een belangrijke stap in de strijd tegen corruptie en de bescherming van rechtszekerheid in Suriname.
“Bij deze uitspraak is rechtszekerheid gevestigd en dat brengt hoop voor een toekomst waarin het vertrouwen in de rechtsstaat wordt hersteld”, aldus een juridisch analist. “Deze beslissing luidt een nieuw tijdperk in van democratisch bestuur, gebaseerd op ethische normen en waarden.”
The post Hof van Justitie stelt PVP in het gelijk: Precedent voor rechtszekerheid ..
- Rechter beveelt Trump berichten te bewaren na Signal-schand…..
- Rubio: Aanval op Guyana of Exxon ‘slechte dag’ …..
- Veiligheidsoperatie van gemengd politieteam werpt vruchten …..
- apan behandelt gewonde Palestijnen uit Gaza..
- OKB nam ook deel aan waarnemingsmissie Curaçao..
- President: “bezoek minister Rubio momentum in bilaterale re…..
- Suriname en VS slaan nieuw pad van samenwerking in..
- Dijksteel: “Communicatie naar samenleving tekortgeschoten d…..
- EAG luchthaven is droom die uitkomt voor familie Gummels..
- A20-kandidaten leggen vermogen vast om integriteit te waarb…..
- President Santokhi nodigt bedrijven VS uit om te investeren..
- Veiligheidsoperatie levert illegaal vuurwapen, economische …..
- Ze hebben hem alles afgenomen — zelfs zijn naam. Hij heette…..
- Shell schenkt pick-up, drones en meetapparatuur aan LVV..
- Kim Jong Un test nieuwe AI-drones..
- Suriname heeft al vanaf de jaren tachtig een armoedeproblee…..
- SEOGS 2025 vergroot kansen voor lokale sector: grotere loka…..
- Suriname en VS willen handelsrelaties en energiezekerheid v…..
- TU Vanguard-studenten presenteren onderzoek op prestigieuze…..
- NBA Onderzoekt Oprichting Nieuwe Professionele Liga in Euro…..
- Girwar: Vanwege urgentie in zaak-Durham afgeweken van gebru…..