De Volkspartij Leefbaar Suriname (VLS) heeft vandaag een principiële petitie aangeboden aan De Nationale Assemblée (DNA), waarin zij ernstige zorgen uit over de ondermijning van de rechtsstaat en de democratische rechtsorde in Suriname. De aanleiding is de uitsluiting van de VLS van de verkiezingen op districtsniveau, ondanks het feit dat de kandidatenlijsten juridisch correct en tijdig zijn ingediend.
In de petitie stelt de VLS dat de rechterlijke macht heeft erkend dat de ingediende lijsten van de partij voor de Ressort- en Districtsraden (RR en DR) procedureel en wettelijk in orde zijn. Het gaat om ruim 75 personen die worden weerhouden van hun passief kiesrecht. Toch heeft het Hof van Justitie geoordeeld dat deze lijsten niet geldig zijn, met als motivatie een vaag gedefinieerd “maatschappelijk belang”.
VLS-partijleider Robert Vishnudatt vindt dat het Hof precedenten schept met zo een uitspraak. Hij hoopt dat het Hof alsnog terugkomt op dit haar besluit en dat de VLS in de gelegenheid stelt de lijsten opnieuw in te dienen, gezien het drukproces op dr- en rr niveau nog niet is gestart.
De petitie:
Petitie VLSDownload
- LVV en Quality Animal Food presenteren plan voor pluimveese…..
- 39-jarige man opgesloten wegens mishandeling partner en ver…..
- Dorpen Boven Suriname-gebied krijgen 1×24 uur stroom..
- TotalEnergies en APA investeren $13 miljoen in Surinaamse g…..
- Buitenlandse belangen..
- Banaan helpt tegen hoge bloeddruk..
- President opent meldpunt (grond)problemen te Lelydorp..
- Noodzaak profielschets DNA-kandidaten..
- BOG versterkt met denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezo…..
- Brownsweg en Nieuw-Koffiekamp krijgen dagelijks water ondan…..
- Gewapende roof bij supermarkt: dader voortvluchtig..
- Ori: ‘Beroepsonderwijs beter afstemmen op arbeidsmarkt’..
- BOG ontvangt materiaal voor bestrijding dengue..
- Zwager aangehouden voor ontucht met twaalfjarig nichtje..
- Business event benadrukt kansen voor Surinaamse ondernemers..
- Geslaagde afsluiting tien jaar PPG’s COLORFUL COMMUNTIES..
- Arbo Netwerk Suriname zet zich in voor veilige en gezonde w…..
- Gewapende diefstal nabij supermarkt aan Martin Luther Kingw…..
- Zwager aangehouden voor ontucht met 12 jarige nichtje..
- Man ter zake mishandeling en vernieling aangehouden..
- Yellow Birds-coach Rigters: ‘Wedstrijd tegen Geldar was moe…..