door Steven Seedo
PARAMARIBO — De 30 jaar jubileum Holland Tour van Aptijt is nu al een groot succes te noemen. Het begon met een uitverkocht feest in Paradiso, daarna stond de band op het Kwaku Summer Festival, de Antilliaanse Feesten in België en het Milan Summer Festival in Den Haag. In het weekend volgde het optreden op Lowlands. “We heben weer geschiedenis geschreven om als eerste kasekoformatie uit Suriname op te treden op dit toonaangevende Nederlandse festival”, reageert voorzanger tevens bandleider Michael Deira trots in gesprek met de Ware Tijd. “Dit betekende voor ons niet alleen een artistieke mijlpaal, maar het was ook een gelegenheid om onze muziek, cultuur en energie met een groot en divers publiek te delen.
Aptijt verdient volgens Deira een onderscheiding van de overheid voor de wezenlijke bijdrage aan de muziek. “We zijn ware muziek ambassadeurs die Suriname op muziekgebied op de kaart plaatsen”, verdedigt hij het ‘solliciteren’ naar een staatsonderscheiding.
Het optreden op Lowlands heeft de populaire Surinaamse kasekogroep te danken aan Mojo, de grootste concertpromotor van Nederland. Deira geeft aan dat Aptijt ernaar uitkijkt om samen met deze organisatie in de toekomst nog meer mooie momenten te creëren en Surinaamse muziek verder op de kaart te zetten – in Nederland én daarbuiten. “Volgend jaar gaan we meer grote festivals doen”, voorspelt Deira.
Volgeboekt
Los van de grote festivals in Nederland en België heeft Aptijt tijdens haar tour opgetreden op commerciële, privé en verjaardagsfeesten. “We waren vol geboekt.” Het succes is, aldus de bandleider, mede te danken aan de grootste hit ‘Boeke’, die in 2003 werd uitgebracht. “We hebben nog andere hits als ‘Lak aan ze’, ‘Hobbelen’, ‘Hoge Bil’ en ‘Ayo Ayo’, maar ‘Boeke’ is onze wereldhit. De recente nummers hebben opnieuw bewezen dat Aptijt in staat is om nieuwe generaties luisteraars aan zich te binden.”
Aptijt gaat, net als in 2024, op een herfst tour van een maand door Europa. De reeks optredens start op 26 oktober in Spanje, waarna vervolgens België, Frankrijk en tenslotte Nederland worden aangedaan. Op het programma staat daarna nog een trip naar Aruba (21-23 november).
- Wood Mackenzie verwacht meer olieboringen in Suriname dan i…..
- Surinaamse eenheid in de regen: King Koyeba op Kwaku..
- Forse huurachterstand dwingt ministerie TCT pand te verlate…..
- Juspol-minister onderstreept rol bonden en verdedigt integr…..
- Landveld: ‘Er is een grote huurachterstand’..
- Onderwijsvernieuwing als antwoord op tekort hoogopgeleiden..
- Monorath: ‘Er is nu extra aandacht voor het korps’..
- Cynthia McLeod presenteert Surinaamse klassieker in Brazili…..
- Surinaamse influencers vertrekken naar India voor internati…..
- Nieuwe naam voor JusPol in de maak: Monorath wil focus op v…..
- Herinner je je de Huajiang Canyon Bridge in Guizhou nog?..
- Ouders bezorgd over toegewezen school voor leerlingen OS Af…..
- Influencers vertrekken naar India voor internationaal uitwi…..
- Voorstel naamsverandering ministerie Justitie en Politie..
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..
- Dirk Currie wordt dinsdag beëdigd als minister van Onderwij…..
- VAN ‘T HOGERHUYSSTRAAT, IDB EN RECHTERLIJKE MACHT..
- Gerookte Atlantische zalmfilet en Begro-diepvrieserwten ter…..
- Korpschef ontboden door minister Monorath..