Hij viel niet in de prijzen, maar Jemarance Domigill Werson zal zijn deelname aan de Zuid-Amerikaanse indoor atletiekkampioenschappen niet gauw vergeten. De hink-stap-springer brak tijdens het toernooi in Cochabamba, Colombia, een 33 jaar oud nationaal record.
Het nieuwe nationale record staat nu op 15,64 meter, zo liet de Surinaamse Atletiekbond (SAB) maandag in een persbericht weten. Werson veegde daarmee de sprong van Gregory Lede uit de recordboeken. Lede liet op 15 februari 1992 een sprong van 15,13 meter registreren tijdens de indoorkampioenschappen van Nederland in Den Haag.
Werson had die afstand zondag in Estadio de Atletismo del Gobierno Autónomo Municipal de Cochabamba al bij zijn tweede van vijf pogingen overtroffen. Bij zijn eerste poging liet hij een sprong van 15,06 meter noteren, en tussen ongeldige sprongen bij zijn derde en vijfde poging liet hij bij de vierde poging de recordsprong van 15,64 meter registreren. Daarmee eindigde hij op de zevende plaats in een deelnemersveld van negen atleten.
Het goud ging naar de Braziliaan Elton Petronilho met een afstand van 16,52 meter. Zijn landgenoot Almir dos Santos was met een sprong van 16,39 meter goed voor zilver, terwijl de Venezolaan Leodan Torrealba met 16,05 meter genoegen moest nemen met brons.
VerspringenOp het onderdeel verspringen eindigde Werson met een sprong van 6,88 meter overall als negende in een deelnemersveld van twaalf verspringers. De Colombiaan Arnovis Dalmero werd Zuid-Amerikaans indoorkampioen met een sprong van 7,96 meter, terwijl de Peruviaan José Luis Mandros met 7,84 meter zilver in de wacht sleepte. Het brons ging naar de Uruguayaan Emiliano Lasa met een sprong van 7,79 meter.
Het toernooi werd gedomineerd door Brazilië. Zowel de mannen als de vrouwen lieten de rest van het deelnemersveld ver achter zich. De mannen behaalden 129 punten, maar liefst zeventig meer dan runner-up Venezuela en negentig punten meer dan Argentinië, dat op de derde plek eindigde.
Ook de Braziliaanse vrouwen waren onhoudbaar. Ze behaalden 125 punten, terwijl Bolivia en Argentinië goed waren voor respectievelijk 62 en 35 punten.
Aan de indoorkampioenschappen deden bijkans 200 atleten mee. Van de dertien lidlanden van de Zuid-Amerikaanse Atletiekfederatie was alleen Guyana niet van de partij.
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Parmessar eist transparantie en herziening wetsvoorstel NV …..
- Persconferentie over voedselschenkingsprogramma India..
- Kit-Ling’s vierde expo ‘The Myth of El Dorado’-serie met de…..
- Veel regen in de ochtend en middag..
- Kuldipsingh ziet gezamenlijke groei tussen internationale- …..
- Meteodienst: Kortdurende, zware regenbuien niet uitgesloten..
- Vermist vliegtuig met tien inzittenden gevonden in Alaska: …..
- Freddy Johannes Julius Rechards (88) Rotterdam, 1-2-2025..
- Ellie Dana Goodett-Wolfjager (75) Rotterdam 4-2-2025..
- Landen beloven ‘onwrikbare’ steun voor ICC..
- Vertrekkende Indonesische ambassadeur ontvangt hoge Surinaa…..
- STVS-directeur dringt aan op onderzoek naar overheidssubsid…..
- UFC-vechters beamen verfdamp-klachten ‘Bigi Boy’..
- Ramdin roept diaspora op tot samenwerking en investeringen..
- Directeur STVS wil CLAD onderzoek over subsidiebedragen..
- Landvreugd: Ik ben onschuldig; blijft minister..
- Ex-vp Adhin: ‘Voor president Santokhi ben ik staatsvijand n…..
- Santokhi ziet nog geen aanleiding om Landvreugd thuis te ze…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7.337..
- Boksteen: Paramaribo goed voor 20 zetels; Wanica 12..