Het is inmiddels een bekend refrein geworden in het Surinaamse bestuur: een nieuwe bewindsman treft bij zijn aantreden, een ‘precaire situatie’ aan. Zo heeft ook André Misiekaba, toen hij enkele weken geleden waarnemend minister van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) was, een crisisteam ingesteld om het beleid binnen zijn departement weer op gang te brengen. Ook bij Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) hoorde de nieuwe minister Mike Noersalim slechts vage overdrachtsinformatie en is hij nu zelf bezig met een inventarisatie van het staatsbezit.
Dit is geen toeval. Dit is geen incident. Dit is een patroon. In de brief van OWRO werd het woord ‘precair’ gebruikt en wij vermoeden dat dit niet langer een diagnose is, het is een politiek rookgordijn geworden. Het is de al te gemakkelijke manier waarop bestuurders hun verantwoordelijkheid verleggen naar hun voorgangers, terwijl de samenleving snakt naar stabiliteit, professionaliteit en continuïteit.
Een minister die beleid moet maken, hoort niet eerst maanden bezig te zijn met uitzoeken waar de bulldozers zijn gebleven of wie waarvoor verantwoordelijk was. Als een crisisteam nodig is om de gewone werking van een ministerie te herstellen, dan zijn we allang voorbij ‘precair’ en bevinden we ons in een bestuurlijk moeras. En het publiek merkt dat: wegen worden niet onderhouden, vergunningen blijven liggen, vertrouwen ebt weg.
Het wordt tijd dat overdrachten geen haastig opgestelde A4’tjes zijn, maar gedocumenteerde en transparante processen, inclusief volledige projectstatus, begroting, personeelsdata en materieelinventaris. En dat ministers zich niet enkel richten op wat er misging, maar ook op wat zij eraan zullen doen, binnen afzienbare tijd en met meetbare resultaten.
Het herhaaldelijk inzetten van crisisteams is geen teken van daadkracht, maar van een systeem dat blijft steken in incidentenmanagement.
Het zou de overheid sieren als zij eindelijk begint met het structureel beheren van kennis en middelen, want Suriname verdient beter dan ministers die telkens opnieuw het wiel moeten uitvinden.
The post HET WOORD ‘PRECAIR’ IS TERUG ..
- VP TRAPT OPEN DEUREN IN..
- CHAOS EN VRIJBUITERIJ IN ALBINA..
- Toerisme in Suriname: de droom die weigert wakker te worden..
- Minister Currie: “Verandering begint met een goede inventar…..
- AUTOKERKHOVEN TE ALBINA..
- Minister Misiekaba: Volledig functioneren Streekziekenhuis …..
- De Advent van nieuwe diplomaten..
- Subsidies voor projecten slavernijverleden kunnen worden aa…..
- Botsing tussen twee zware machines bij Newmont zorgt voor o…..
- In het Duitse Bautzen protesteert extreemrechts tegen Pride…..
- Vivian Santusha Sahebdin Hardeveld (48) Amsterdam 8-8-2025..
- Koi Carper deelt eerste tik uit bij start mannen hoofdklass…..
- Byon Evan Benschop..
- Analyse van het IDB-ultimatum aan Suriname: Rechter versus …..
- President belooft officiële erkenning inheemsen en stop con…..
- Laatste horde Natio WK 2026..
- VIDS en OSIP moedigen Cabendadorp aan om rechten en erfgoed…..
- 25-jarige brengt man twee steekverwondingen toe..
- 16-jarige belandt met auto in goot aan Monplaisirweg..
- Jeugdambassadeur Richard Pinas: ‘Nationaal Caricom Platform…..
- Ontvluchte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda weer achter s…..