Het is inmiddels een bekend refrein geworden in het Surinaamse bestuur: een nieuwe bewindsman treft bij zijn aantreden, een ‘precaire situatie’ aan. Zo heeft ook André Misiekaba, toen hij enkele weken geleden waarnemend minister van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO) was, een crisisteam ingesteld om het beleid binnen zijn departement weer op gang te brengen. Ook bij Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) hoorde de nieuwe minister Mike Noersalim slechts vage overdrachtsinformatie en is hij nu zelf bezig met een inventarisatie van het staatsbezit.
Dit is geen toeval. Dit is geen incident. Dit is een patroon. In de brief van OWRO werd het woord ‘precair’ gebruikt en wij vermoeden dat dit niet langer een diagnose is, het is een politiek rookgordijn geworden. Het is de al te gemakkelijke manier waarop bestuurders hun verantwoordelijkheid verleggen naar hun voorgangers, terwijl de samenleving snakt naar stabiliteit, professionaliteit en continuïteit.
Een minister die beleid moet maken, hoort niet eerst maanden bezig te zijn met uitzoeken waar de bulldozers zijn gebleven of wie waarvoor verantwoordelijk was. Als een crisisteam nodig is om de gewone werking van een ministerie te herstellen, dan zijn we allang voorbij ‘precair’ en bevinden we ons in een bestuurlijk moeras. En het publiek merkt dat: wegen worden niet onderhouden, vergunningen blijven liggen, vertrouwen ebt weg.
Het wordt tijd dat overdrachten geen haastig opgestelde A4’tjes zijn, maar gedocumenteerde en transparante processen, inclusief volledige projectstatus, begroting, personeelsdata en materieelinventaris. En dat ministers zich niet enkel richten op wat er misging, maar ook op wat zij eraan zullen doen, binnen afzienbare tijd en met meetbare resultaten.
Het herhaaldelijk inzetten van crisisteams is geen teken van daadkracht, maar van een systeem dat blijft steken in incidentenmanagement.
Het zou de overheid sieren als zij eindelijk begint met het structureel beheren van kennis en middelen, want Suriname verdient beter dan ministers die telkens opnieuw het wiel moeten uitvinden.
The post HET WOORD ‘PRECAIR’ IS TERUG ..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..
- ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting…..
- Kwaku: Al 50 jaar een zomer vol smaak en swing..
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..
- Leerlingen wisselen van gedachten over ingrijpende onderwer…..
- Veteranendag 2025 benadrukt eerbetoon en zorg voor oud-mili…..
- Van Samson: Veel zaken waarvoor vorige regering zich sterk …..
- Noersalim: ‘Communicatie met veeboeren is sleutel tot herst…..
- Goudtransport loopt mis: helikopter maakt noodlanding in di…..
- Dimitri Apai brengt Latour in beweging met D’Apai World Spo…..