Het Surinaamse Rode Kruis bestaat dit jaar 85 jaar. ‘Het werk dat we doen is heel mooi werk’, zo reageerde de directeur van het Surinaams Rode Kruis Glenn Wijngaarde zei in Magazine-4. In 1940 koppelde de organisatie zich los van het Nederlands Rode Kruis. En vanaf 1941 worden bloedtransfusies gedaan, waarbij bloed geleverd kon worden voor de ziekenhuizen.
In 1986 is het Surinaams Rode Kruis als 143ste lid van het Internationaal Rode Kruis. De Stichting Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis bestaat in 2026 ook 85 jaar.
De organisatie is onafhankelijk en zelfstandig, waarbij er gewerkt wordt met vrijwilligers. Toch is de organisatie bij wet vastgesteld, waarbij de overheid in noodsituatie wordt ondersteund, vertelt Wijngaarde. Daarnaast wordt er veel meer gedaan, zoals gemeenschappen te versterken zodat die kunnen omgaan met rampenbeheer. Daarnaast worden er trainingen verzorgd voor rampenplannen voor gezinnen. Informatie kan gevonden worden op https://redcross.sr/
Wijngaarde zegt dat er ook graag nieuwe bloeddonoren en vrijwilligers voor de uitvoering van diverse projecten, worden verwelkomd.
- Adhin vraagt samenleving geen wonderen te verwachten van ni…..
- ‘SRD heeft meer dan 95 procent van haar koopkracht verloren…..
- Jagesar: Geen belastingvoordelen voor Petronas en Paradise …..
- Politie houdt verdachte aan voor verduistering sieraden na …..
- Reactie op Tsang: Feiten verdraaien is geen leiderschap..
- OKB zal verkiezingen 2025 bindend verklaren..
- Sharon Balkaran: ‘We did it’..
- Volksgezondheid ondertekent overeenkomst voor digitale onde…..
- Toekomst Corantijnbrug onzeker door nasleep verkiezingen Su…..
- Cubaanse migratiestromen verschuiven: Guyana aantrekkelijk,…..
- Surinames Walker-1 bij wereldwijde top van olieboringen in …..
- John Brewster: ‘Mijn boek is bedoeld om de Surinamers wakke…..
- 160 poliklinieken op weg naar digitalisering..
- Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan..
- Verjaardagswens Venetiaan is dat Suriname stappen vooruit m…..
- Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname..
- Women in Agriculture beurs viert vrouwelijke kracht in land…..
- Digitale ondersteuning voor huisartsen: Volksgezondheid ver…..
- Israel verbergt zijn misdaden niet langer. In Gaza voert he…..
- Asabina benadrukt noodzaak tot eerlijke en effectieve belas…..
- Staatsolie sluit strategische deal met Petronas voor diepze…..