Het Surinaamse Rode Kruis bestaat dit jaar 85 jaar. ‘Het werk dat we doen is heel mooi werk’, zo reageerde de directeur van het Surinaams Rode Kruis Glenn Wijngaarde zei in Magazine-4. In 1940 koppelde de organisatie zich los van het Nederlands Rode Kruis. En vanaf 1941 worden bloedtransfusies gedaan, waarbij bloed geleverd kon worden voor de ziekenhuizen.
In 1986 is het Surinaams Rode Kruis als 143ste lid van het Internationaal Rode Kruis. De Stichting Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis bestaat in 2026 ook 85 jaar.
De organisatie is onafhankelijk en zelfstandig, waarbij er gewerkt wordt met vrijwilligers. Toch is de organisatie bij wet vastgesteld, waarbij de overheid in noodsituatie wordt ondersteund, vertelt Wijngaarde. Daarnaast wordt er veel meer gedaan, zoals gemeenschappen te versterken zodat die kunnen omgaan met rampenbeheer. Daarnaast worden er trainingen verzorgd voor rampenplannen voor gezinnen. Informatie kan gevonden worden op https://redcross.sr/
Wijngaarde zegt dat er ook graag nieuwe bloeddonoren en vrijwilligers voor de uitvoering van diverse projecten, worden verwelkomd.
- Oud-Oranjevoetballer Quincy Promes in Nederlandse cel..
- Baby van hersendode vrouw in Georgia geboren via keizersned…..
- Magdalena Victorine Bruining gehuwd Feller (80) Paramaribo …..
- Internationale Yoga Dag: Een Oproep tot Eenheid en Gezondhe…..
- Verzetdag 618: Amnesty en 113 organisaties eisen opschortin…..
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..
- 36 voertuigen overgedragen aan korpsen..
- Korps Politie Suriname (KPS) belegd persconferentie in verb…..
- Condor verlengt finaleserie vrouwenvolleybal..
- 180 jaar Boeroes in Suriname met trots herdacht in Saramacc…..
- VHP: Verkiezingen op alle niveaus bindend verklaard..
- Ondanks vele misstanden: verkiezingen 25 mei 2025 officieel…..