Het Surinaamse Rode Kruis bestaat dit jaar 85 jaar. ‘Het werk dat we doen is heel mooi werk’, zo reageerde de directeur van het Surinaams Rode Kruis Glenn Wijngaarde zei in Magazine-4. In 1940 koppelde de organisatie zich los van het Nederlands Rode Kruis. En vanaf 1941 worden bloedtransfusies gedaan, waarbij bloed geleverd kon worden voor de ziekenhuizen.
In 1986 is het Surinaams Rode Kruis als 143ste lid van het Internationaal Rode Kruis. De Stichting Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis bestaat in 2026 ook 85 jaar.
De organisatie is onafhankelijk en zelfstandig, waarbij er gewerkt wordt met vrijwilligers. Toch is de organisatie bij wet vastgesteld, waarbij de overheid in noodsituatie wordt ondersteund, vertelt Wijngaarde. Daarnaast wordt er veel meer gedaan, zoals gemeenschappen te versterken zodat die kunnen omgaan met rampenbeheer. Daarnaast worden er trainingen verzorgd voor rampenplannen voor gezinnen. Informatie kan gevonden worden op https://redcross.sr/
Wijngaarde zegt dat er ook graag nieuwe bloeddonoren en vrijwilligers voor de uitvoering van diverse projecten, worden verwelkomd.
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname verst…..
- Politiebond en Korpsleiding erover eens: Amoksi handelde te…..
- “Verbreek de cyclus”: UNODC roept op tot wereldwijde aanpak…..
- Regering en Ravaksur sluiten op valreep akkoord over fiscal…..
- Buitenlandse criminelen gedeporteerd na 30% van straf om ge…..
- Mac Andrew: “Armoedegrens moet wetenschappelijk en onafhank…..
- ECD treft wederom vervallen producten aan in supermarkten..
- AWJ-minister ontvangt tussentijds verslag van Multidiscipli…..
- Eijk neemt voorzittershamer over van Atompai..
- Parmessar verwacht dat DNA-vergadering zondag ordelijk verl…..
- Feestelijke heropening Servicestation Amirkhan aan de Mahon…..
- NDP: ‘VHP moet eerst verkiezingsuitslag erkennen, dan prate…..
- President Santokhi beëdigt Parmessar als fungerend voorzitt…..
- Mielando Atompai draagt voorzitterschap Politiebond over aa…..
- Brunswijk waarschuwt ABOP-leden: “Bewillig, VVV komt nog!…..
- Weer vervallen producten in supermarkten aangetroffen..
- Brunswijk wenst niet aan te geven als hij praat met VHP voo…..
- Van Dijk-Silos: ‘Wees tenminste blij als je wat krijgt met …..
- ‘Doordacht migratiebeleid nodig als fundament van natievorm…..
- Revelino Eijk nieuwe voorzitter Surinaamse Politiebond..
- GOw2 heropent volledig ‘self service’-pompstation Mahonylaa…..