De Hernhutterstraat in Paramaribo, met een maximale breedte van 7 meter, is niet berekend op het huidige verkeersvolume. Toen de weg in de jaren ‘60 werd aangelegd, werd niet voorzien dat het verkeer zo zou toenemen. Tussen 7 en 10 uur ’s ochtends staat de straat constant vol, met files die vooral door voertuigen en grote trucks worden veroorzaakt.
Deze voertuigen draaien stationair, waardoor giftige gassen zoals stikstofoxiden (NOx), koolmonoxide (CO) en fijnstof (PM2.5) vrijkomen.
Het inademen van deze gassen brengt ernstige gezondheidsrisico’s met zich mee.
Stikstofoxiden kunnen luchtwegklachten en longschade veroorzaken, terwijl koolmonoxide zuurstofopname in het bloed belemmert. Fijnstof dringt diep door in de longen en kan hart- en vaatziekten verergeren. Voor omwonenden is dit levensgevaarlijk.
Hoewel de staat waarschijnlijk geen snelle oplossing biedt, zijn creatieve ideeën nodig. Mogelijk het beperken van vrachtverkeer tijdens spitsuren, of het aanleggen van een alternatieve route. Ook het plaatsen van luchtzuiverende planten kan helpen. Het is tijd voor actie om de leefbaarheid en gezondheid van de omwonenden te verbeteren.
- Inbraak bij politieagent aan Wilhelminaweg, verdachten op d…..
- Gezondheidsbonden stellen ultimatum aan regering..
- CUP: Geen opdracht om medewerkers Huize Ashiana niet te bet…..
- Strijd om topbaan OAS..
- LC Parwani viert 14-jarig jubileum van LC Diamond Grove in …..
- Amerikaanse presidenten Truman tot Trump overname van Pales…..
- Stroomproblematiek nog niet adequaat aangepakt..
- Waarschuwingsschoten gelost bij vechtpartij Kleine Saramacc…..
- Baltische staten stappen over op Europees elektriciteitsnet..
- DeepSeek en AI: Impact op Suriname..
- Leerlingen VSO Ilse Labadie krijgen gratis oogmeting en bri…..
- CHINALCO-DEAL: EEN UITGELEZEN KANS VOOR SURINAME..
- EEN LAND ZONDER MEDISCHE ZEEP: HOE DIEP ZIJN WE GEZONKEN?..
- Serena Essed: “Wijziging kiesstelsel historische doorbraak …..
- Het Surinaams eten… a switi…..
- Kabinet President: Geen sprake van blokkade Ashiana-salaris…..
- Kabinet President ontkent berichten over brandstof binnenla…..
- CHINA IS WATCHING US..
- RUIM 100 DAGEN VOOR DE VERKIEZINGEN..
- “ABOP maakt presidentskandidaat pas na verkiezingen beken…..
- Sam Nujoma (95), de grondlegger van Namibië, overleden..