De Hernhutterstraat in Paramaribo, met een maximale breedte van 7 meter, is niet berekend op het huidige verkeersvolume. Toen de weg in de jaren ‘60 werd aangelegd, werd niet voorzien dat het verkeer zo zou toenemen. Tussen 7 en 10 uur ’s ochtends staat de straat constant vol, met files die vooral door voertuigen en grote trucks worden veroorzaakt.
Deze voertuigen draaien stationair, waardoor giftige gassen zoals stikstofoxiden (NOx), koolmonoxide (CO) en fijnstof (PM2.5) vrijkomen.
Het inademen van deze gassen brengt ernstige gezondheidsrisico’s met zich mee.
Stikstofoxiden kunnen luchtwegklachten en longschade veroorzaken, terwijl koolmonoxide zuurstofopname in het bloed belemmert. Fijnstof dringt diep door in de longen en kan hart- en vaatziekten verergeren. Voor omwonenden is dit levensgevaarlijk.
Hoewel de staat waarschijnlijk geen snelle oplossing biedt, zijn creatieve ideeën nodig. Mogelijk het beperken van vrachtverkeer tijdens spitsuren, of het aanleggen van een alternatieve route. Ook het plaatsen van luchtzuiverende planten kan helpen. Het is tijd voor actie om de leefbaarheid en gezondheid van de omwonenden te verbeteren.
- Directeur SBB gaat rechtzaak aanspannen tegen leden van het…..
- Groene Ontwikkelingsstrategie overstijgt regeertermijnen..
- Hoogleraar Rampersad doet aangifte tegen Santokhi..
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk..
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..
- LBGTO gemeenschap blij met uitspraak rechter..