De Hernhutterstraat in Paramaribo, met een maximale breedte van 7 meter, is niet berekend op het huidige verkeersvolume. Toen de weg in de jaren ‘60 werd aangelegd, werd niet voorzien dat het verkeer zo zou toenemen. Tussen 7 en 10 uur ’s ochtends staat de straat constant vol, met files die vooral door voertuigen en grote trucks worden veroorzaakt.
Deze voertuigen draaien stationair, waardoor giftige gassen zoals stikstofoxiden (NOx), koolmonoxide (CO) en fijnstof (PM2.5) vrijkomen.
Het inademen van deze gassen brengt ernstige gezondheidsrisico’s met zich mee.
Stikstofoxiden kunnen luchtwegklachten en longschade veroorzaken, terwijl koolmonoxide zuurstofopname in het bloed belemmert. Fijnstof dringt diep door in de longen en kan hart- en vaatziekten verergeren. Voor omwonenden is dit levensgevaarlijk.
Hoewel de staat waarschijnlijk geen snelle oplossing biedt, zijn creatieve ideeën nodig. Mogelijk het beperken van vrachtverkeer tijdens spitsuren, of het aanleggen van een alternatieve route. Ook het plaatsen van luchtzuiverende planten kan helpen. Het is tijd voor actie om de leefbaarheid en gezondheid van de omwonenden te verbeteren.
- President naar Barbados voor 48th Heads of Government..
- Volksgezondheid versoepelt beleid verlenging vestigingsverg…..
- Transvaal Vriendenclub krijgt eigen locatie..
- Update bericht; Overdracht van vijftien pick-ups aan het Ko…..
- Santokhi dringt aan op onder andere uitbreiding samenwerkin…..
- Twaalf strategische pijlers in NDP-verkiezingsprogramma..
- A20, PRO en DOE moeten bespreken of massameetings gehouden …..
- Creatieve rechten James Bond na meer dan 60 jaar naar Amazo…..
- Amerikaanse Senaat: Kash Patel mag voor 10 jaar de FBI leid…..
- SWM-buis beschadigd bij werkzaamheden EBS; lage waterdruk o…..
- Houtproductie met ruim 60 procent gedaald..
- Geen geld voor renovatie politiebureaus..
- Veel bewolking met buien in de middag..
- ‘CISM Day Run’ in Suriname gehouden..
- Meteodienst: Lokaal zware buien in delen binnenland..
- Trumps FBI-directeur Patel bevestigd na nipte stemming in S…..
- Georgine Irene Clarke (81) Lelystad 18-2-2025..
- Elseline Harriette Angelique Fa-Si-Oen (109) Amsterdam 14-2…..
- DNL selectief met aannemen van financiële schenkingen..
- Justitie en Politie neemt nog eens 15 voertuigen in ontvang…..
- Tweede zege Schakel de Flora in basketbalcompetitie..