Tekst en beeld Euritha Tjan A Way
PARAMARIBO — In een volle Rust en Vredekerk werd zondagavond de twaalfde dokter Sophie Redmondlezing gehouden. Totaal in de sfeer van deze Surinaamse vrouw met een eigen visie over zichzelf en het collectief werd de lezing die zondag voor het eerst in Suriname werd gehouden ingericht. Mildred Caprino die zichzelf publieksherinneraar noemt en geen historica, was de keynote spreker van de avond.
Geheel op haar eigen manier en met muziek erbij werden de aanwezigen gebracht naar de bestemming die Caprino had. “Dat na mi yere, mi na poku. Meestal kom ik met een hele band, maar dit is de kerk, dus ik hou rekening”, gaf ze het gezelschap mee. Op haar eigen anekdotische manier bracht ze het gezelschap bij dat niet veel mensen meer weten wie Dokter Sophie Redmond was.
“Volgens Caprino is het de vraag wat met het herinneringserfgoed gebeurt van mensen als Sophie Redmond”
“Ik liep naar de wacht van het Academisch Ziekenhuis waar haar borstbeeld is en ik vroeg: ‘ik wil dokter Sophie Redmond zien. Waar kan ik haar vinden.’ De wachter gaf me aan dat die het niet wist, maar dat ik binnen bij de artsen kan vragen want hij weet niet wie dienst heeft”.
Er volgen meerdere van dit soort antwoorden totdat na vijf personen er eindelijk iemand door heeft dat het om een borstbeeld gaat en niet een arts. Volgens Caprino is het de vraag wat met het herinneringserfgoed gebeurt van mensen als Sophie Redmond.
Niet veel droge historische materie, maar met veel anekdotes mensen de geschiedenis bijbrengen, is de stijl van Caprino. Ze doet op die manier denken aan lang vervlogen tijden -de jaren 50 en 60 van de vorige eeuw in Groot Paramaribo toen de toriman niet ontbraken bij de verschillende huisfeesten en dede-oso.
Vrolijk werd de avond afgesloten met sfeervolle vioolmuziek die met bekende kaseko liederen een zaadje nostalgie plantte bij het aanwezige publiek. Sigourney Jokhan deed daarmee een voortreffelijke uitzwaai.
- IMF: Economie Suriname groeit in 2028 met 55 procent door o…..
- LBO-leerlingen mogen nu ook toelatingsexamen VWO/HAVO maken..
- Anand Pattan en Vinodh Santokhi doen voor zevende keer dona…..
- Ministerie van Volksgezondheid doneert medische artikelen a…..
- De martelweg naar Nickerie: een verwaarloosde hoofdslagader..
- Staatsolie Raffinaderij weer operationeel na tijdelijke sti…..
- Santokhi waarschuwt voor afhankelijkheid van olie-inkomsten…..
- Twaalfjarige verwondt medeleerling met scherp voorwerp om s…..
- Twaalfjarige leerling steekt klasgenoot na ruzie om brood..
- Volksgezondheid versterkt eerstelijnszorg met medisch mater…..
- President Santokhi: “Kwaliteiten van dierenriemteken Slang …..
- India schenkt 5.000 militaire uniformen aan Suriname..
- Suriname wil dat mensenrechten van gedeporteerde Surinamers…..
- Bryan Ristie specialiseert zich in maritiem energiebeheer..
- Martin Karel Woltersorff..
- Man aangehouden met partij illegale sigaretten..
- Nieuwe wet voorkomt dat parlementariërs ‘sneaky’ hun zetel …..
- Twaalfjarige leerling brengt mede-leerling een snijverwondi…..
- Ronald Tjoen Loi Chin..
- Frank Saheed Rier..
- Kasmiatoen Toon Tonia Nitiredjo..