Sorry, maar de de opgevraagde pagina komt niet (meer) voor in ons systeem.
Als u zelf een URL heeft ingetoetst, controleer dat dan op typefouten.
Heeft u ergens op een link geklikt, geef het dan door aan ons of aan de webmaster van de site met de link.
Suriname is een land met een rijke culturele en religieuze diversiteit. Deze diversiteit is duidelijk zichtbaar tijdens uitvaarten, die in Suriname meer zijn dan alleen afscheid nemen; ze zijn vaak een weerspiegeling van diepgewortelde tradities, geloofsovertuigingen en culturele gebruiken. Elke religieuze gemeenschap in Suriname heeft haar eigen rituelen en gebruiken die worden gevolgd tijdens het overlijden en de daaropvolgende uitvaart. Hier bespreken we de belangrijkste kenmerken van Surinaamse uitvaarten, waarbij we onderscheid maken tussen verschillende religies.
Christelijke uitvaarten in Suriname worden vaak gekenmerkt door plechtigheden in een kerk of kapel, gevolgd door een begrafenis of crematie. De christelijke gemeenschap in Suriname is divers, met onder meer katholieke, protestantse en evangelische gelovigen.
De uitvaart begint meestal met een kerkdienst, waarbij familie en vrienden samenkomen om het leven van de overledene te herdenken. Er worden vaak Bijbellezingen en gebeden gehouden, en er worden hymnes gezongen. Na de dienst wordt de overledene naar de begraafplaats gebracht voor de begrafenis. Bij katholieke uitvaarten is het gebruikelijk dat er een mis wordt gehouden, waarbij de priester zegeningen uitspreekt en wierook wordt gebruikt. Bij protestantse uitvaarten is er vaak een grotere nadruk op de preek en het persoonlijk gedenken van de overledene.
Christelijke uitvaarten kunnen verschillen afhankelijk van de etnische achtergrond van de overledene. Creolen, Javanen, en Marrons hebben hun eigen unieke invloeden en rituelen, zoals het zingen van traditionele liederen of het houden van een zogenaamde “dede oso” (rouwzitting) bij Creoolse families, waarbij men de nacht doorbrengt met gezang, dans en verhalen vertellen om de overledene te eren.
.
- Verdachte beroving warung ontkent betrokkenheid..
- Minister Nurmohamed presenteert infrastructuurambities op f…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president..
- Sheila Kort gepromoveerd; deed onderzoek naar gevolgen kwik…..
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..
- Wisselkoersen blijven stijgen..
- Britse man is enige passagier die vliegtuigcrash in India o…..
- RBTW houdt verdachte en heler aan, ter zake reeks gepleegde…..
- Plein vindt president en totale regering onfatsoenlijk in k…..
- Edgar ‘Bugru’ Burgos: ‘Sly is een groot voorbeeld voor mij …..
- Trump-regering beëindigt legale status van ruim half miljoe…..
- VS waarschuwt burgers in Midden-Oosten en Noord-Afrika..
- Video –..
- Schaker Yeung vijftiende in Bahama’s..
- President Santokhi betuigt medeleven na dodelijke vliegtuig…..