OWOS-voorzitter Marciano Hellings heeft gisteren namens de voltallige directie van N.V. Energiebedrijven Suriname (EBS) een aangetekende ontslagbrief ontvangen, waarmee zijn arbeidsovereenkomst per direct is beëindigd. De brief, overhandigd door een deurwaarder, wekte bij Hellings verontwaardiging: hij heeft laten weten zich te zullen beklagen bij de Arbeidsinspectie.
Het ontslag volgt op een Facebook-post van Hellings op 22 juli, waarin hij scherpe kritiek uitte op algemeen directeur Leo Brunswijk: “Leo Brunswijk denkt dat hij met deze propagandacampagne de leden van de OWOS enige vrees inboezemt. Je zal oogsten wat je zaait, zeggen wij bij de OWOS aan deze clown.” Volgens de EBS-directie was dit “een grove belediging” en een reden om de arbeidsrelatie met Hellings te beëindigen.
In zijn reactie aan de directie stelt Hellings dat hij met het woord “clown” niet de persoon Brunswijk wilde kleineren, maar doelde op wat hij omschrijft als “clowneske handelingen” in eerdere publieke uitlatingen van EBS. Hellings heeft laten weten dat zijn uitlatingen op sociale media voortkwamen uit wat hij omschrijft als een bewuste poging van de EBS-directie om de vakbond te ondermijnen. Volgens hem probeert het bedrijf de OWOS publiekelijk in diskrediet te brengen, vooral sinds de rechter in kort geding de bond niet in het gelijk stelde in de zaak rond de toepassing van het ‘no work, no pay’-principe bij een staking.
De directie voerde in het ontslagbesluit verder aan dat dit niet de eerste keer is dat Hellings zich beledigend heeft uitgelaten. Zo verwijzen zij naar berichten van 3 mei 2024, waarin Hellings EBS-bestuurders bestempelde als “gajes”, en naar twee posts van 6 mei 2024 met de tekst “Weg met dit gespuis”. Deze herhaalde uitlatingen zouden de samenwerking onherstelbaar hebben verstoord.
“Uw handelen en nalaten hebben de EBS onnodig ernstig in verlegenheid gebracht en gegriefd, hetgeen onacceptabel is,” luidt de conclusie van de directie. Volgens haar is de arbeidsrelatie ernstig verstoord door het herhaaldelijk, publiekelijk en grof beledigen van EBS-bestuurders.
Hellings heeft aangegeven geen genoegen te nemen met het ontslag en zal zijn zaak voorleggen aan de Arbeidsinspectie. Bij een eerder conflict binnen EBS werd via bemiddeling van vicepresident Ronnie Brunswijk nog tot een wapenstilstand gekomen, maar de huidige ontwikkeling lijkt dat akkoord te hebben doorkruist.
- Nieuwe stemmen..
- Twee Surinamers aangehouden in Brazilië voor drugs en fraud…..
- Man (53) overlijdt in MMC twee dagen na te zijn neergestoke…..
- 21 dorpen betrokken bij duurzame energietransitie via JET-p…..
- Excellentie ontdekt zelfbediening: ‘Waar zit de olie?’..
- Vermiste graafmachine LVV na aangifte teruggevonden: politi…..
- Leerkrachten klagen: “Onmenselijk om zes maanden zonder loo…..
- Investeren in de toekomst..
- Nieuwe communicatie, oude patronen: ontmoeting Adhin-IMF zo…V
- NPS in spagaat: torenhoge DNA-salarissen versus beloftes va…V
- Kendrick Lamar en SZA naar gezamelijke tour in LondenV
- Moeder van Sean Kingston veroordeeld tot vijf jaar cel voor…V
- Zwaarbewapende bende steelt kilo ruw goud bij overval op co…..
- Gaza’s draaikolk van menselijk leed roept wereldwijd om hul…V
- Coca-Cola introduceert deze herfst rietsuiker-Coke in de VSV
- Weg geopend voor klimaateisen V
- Afdwingen van pensioenpremies door de rechter V
- Modernisering rechtspraak in Suriname(West)
- SBB-directeur slaat alarm over uitgegeven grond in woongebi…Redactie
- VSB interesseert leden voor eerste Guyane Excellence FairRedactie
- Voormalig Disney-topman leidt ceremonies Olympische Spelen …V