Marciano Hellings, voorzitter van vakbond OWOS, heeft zich tot de Arbeidsinspectie gewend, nadat dinsdag per aangetekende brief van de directie, zijn ontslag werd aangezegd. De brief, van de EBS-directie die via een deurwaarder werd overhandigd, maakt per direct een einde aan zijn ar- beidsovereenkomst. Hellings reageerde verontwaardigd hierop en noemt het ontslag onterecht.
Aanleiding voor het besluit is een Facebook-post van 22 juli, waarin Hellings zich fel uitliet over de algemeen directeur Leo Brunswijk. In het bericht noemde hij Brunswijk onder meer een “clown” en beschuldigde hem van een propagandacampagne tegen de vakbond. Volgens de EBS-directie, ging het om een grove belediging en was de maat daarmee vol.
Hellings verdedigt zich door te stellen, dat zijn woorden niet persoonlijk bedoeld waren. De term “clown” zou volgens hem slaan op “clowneske handelingen” van de directie, niet op Brunswijk als persoon. Hij benadrukt dat zijn uitlatingen voortkomen uit frustratie, over wat hij ziet als een bewuste poging van de EBS om de vakbond OWOS te ondermijnen, zeker sinds de rechter de bond in een eerdere zaak over het ‘no work, no pay’-principe, ongelijk gaf.
Leo Brunswijk wijst er in het ontslagbesluit op, dat het niet de eerste keer is dat Hellings zich beledigend heeft uitgelaten. Zo verwees Brunswijk naar eerdere berichten van mei 2024, waarin hij de EBS-top onder meer “gajes” en “gespuis” noemde. Volgens de leiding van de EBS zijn de uitlatingen herhaaldelijk, grof en schadelijk voor de arbeidsverhoudingen, en is er sprake van een onherstelbare vertrouwensbreuk.
“Uw handelen en nalaten hebben de EBS onnodig ernstig in verlegenheid gebracht”, aldus Brunswijk in de brief.
Hellings laat het er niet bij zitten, en kondigt aan, de zaak aan te vechten bij de Arbeidsinspectie. Eerder werd een conflict binnen de EBS nog gesust via bemiddeling van vicepresident Ronnie Brunswijk, maar deze laatste ontwikkeling schijnt dat het wankele akkoord, teniet te hebben gedaan.
The post Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS-directie ..
- Akiemboto treedt vandaag aan als chefstaf president Simons.
- Nederland stelt inreisverbod in voor Israëlische extremisti…..
- Tom Cruise intiem gespot met Ana de Armas in Italië..
- Brooke Hogan over overlijden Hulk: ‘Je was mijn alles, papa…..
- Drake brengt show tot leven in ‘Ziggo Dome’ met dynamische …..
- Zes jarig jongetje verdrinkt in Saramaccakanaal; lichaam ge….
- Viering 135 jaar Javaanse Immigratie: ‘Towards a Bright Fut…..
- Yellow Birds pakt laatste play-offplaats mannenhoofdklasse …..
- Opmerkelijk – Nieuw soort wandelende tak mogelijk zwaarste …..
- Huiswerk voor DNA..
- Minister Brunings: “Ministerie bestaat al voor de helft, pr…..
- Grootste politieke rovers zijn best betaalde intellectuelen…..
- Oplichter vermomde zich als politieagent: celstraf voor ‘ag…..
- Directie EBS voert overleg met president..
- Zuid-Afrika start unieke anti-stroperijcampagne.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..