Het ministerie van Volksgezondheid heeft in het afgelopen weekeinde in samenwerking met de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO) het HEARTS PAHO Control Drivers-model geïntroduceerd. Dit is een innovatief raamwerk ontwikkeld door PAHO om de controle van hypertensie in de eerstelijnszorg te verbeteren.
De introductie vond plaats tijdens een tweedaagse sessie op 5 en 6 april, waarbij meer dan 30 huisartsen hebben deelgenomen aan een intensieve training, gericht op het verbeteren van de eerstelijnszorg voor patiënten met chronische aandoeningen zoals hypertensie en diabetes. Deze training maakte deel uit van het Suriname HEARTS-initiatief, een programma dat sinds 2021 wordt uitgevoerd met steun van de PAHO en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).
Het HEARTS PAHO Control Drivers-model identificeert essentiële factoren die bijdragen aan effectieve hypertensiebeheersing en biedt een gestructureerde aanpak voor kwaliteitsverbetering binnen huisartsenpraktijken. Het benadrukt het belang van systematische zelfevaluatie en continue verbetering, waardoor zorgverleners hun behandelstrategieën kunnen optimaliseren en patiëntresultaten kunnen verbeteren.
De training werd gekenmerkt door groot enthousiasme en actieve betrokkenheid van de deelnemers. Huisartsen gaven aan dat het nieuwe model een waardevolle aanvulling is in hun streven naar effectieve en duurzame zorg. De focus lag op praktische toepassing van richtlijnen, patiëntopvolging en het meten van behandelresultaten.
Deze trainingsreeks is een belangrijke stap richting de landelijke implementatie van het HEARTS-initiatief. Het streven is om 80 procent van de volwassenen hoge bloeddruk patiënten te vinden, bij 80 procent van deze patiënten met verhoogde bloeddruk de behandeling te starten en bij 80 procent van hen de bloeddruk effectief onder controle te brengen. Met het succes van deze training is weer een belangrijke mijlpaal bereikt in het versterken van de eerstelijnszorg in Suriname.
- Twee drugsverdachten opgepakt tijdens diverse invallen door…..
- Bronto Somohardjo: Georganiseerde poging verkiezingsfraude..
- Teambuilding Optsu: ‘Wij wlllen voorkomen dat onze mensen n…..
- Polikliniek Calcutta na 30 jaar gerenoveerd en opgeleverd..
- President bespreekt onopgeloste vraagstukken met veiligheid…..
- Verbodsrichtlijnen voor tabaksreclame officieel gelanceerd..
- President Santokhi evalueert voortgang afspraken met veilig…..
- Regering investeert miljoenen in logistiek materieel voor p…..
- Ketura Margaret: ‘We zijn één stap dichterbij de finale…..
- VERONTRUSTEND VEEL KIESGERECHTIGDEN ZONDER GELDIGE E-ID..
- LVV verzorgt moestuintraining aan zorginstellingen..
- Politie, dc’s en OW krijgen voertuigen en zwaar mater…..
- OptSu beschuldigt regering van misleiding rijstboeren..
- Stichting Prasoro mist steun: overheid blijft achter met 1 …..
- Fontein Valliantsplein omgedoopt tot Yogh-fontein..
- SVV tweede volleybalfinalist vrouwen U-21 klasse..
- ‘Immortal’ Eersel houdt Nicolas af van wereldtitel..
- Caricom-voorzitter legt pijnpunten nieuwe handelstarieven v…..
- President Santokhi evalueert met veiligheidsbonden: Elf van…..
- OPTSU: regering misleidt rijstboeren opnieuw..
- Masker NDP valt bij de poging het merk Bouterse te verzilve…..