De scholen Havo 1 en Havo 4 verkeren in een zorgwekkende staat van verval. Leerlingen kampen al maanden met stroomuitval en een tekort aan schoon drinkwater, waardoor het onderwijs ernstig wordt belemmerd. Volgens de directeur van Havo 4 is zelfs tijdens belangrijke examenmomenten de elektriciteit uitgevallen, met directe gevolgen voor de prestaties van de scholieren.
“Zelfs tijdens het examen hebben we te maken gehad met stroomuitval. De leerlingen waren bezig met drie examens en dit alles heeft invloed gehad op hun prestaties,” stelt directeur Grootfaam tegenover Suriname suriname. Ondanks herhaalde meldingen aan het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) is er tot op heden geen structurele oplossing geboden.
Dagelijkse praktijk ontwrichtDoor de onhoudbare situatie heeft de directie van Havo 4 moeten besluiten om de schooldag al om 10.00 uur te beëindigen. “De vierdeklassers zitten zonder schoon drinkwater. De school kan zo niet optimaal draaien. Alles dat we moesten doen was passen en meten. Zelfs mijn kantoor is in het donker. Het is niet prettig werken op deze manier,” aldus de directeur.
Daarnaast worden de problemen verergerd door een gebrek aan beveiliging. Wachters blijven weg vanwege uitblijvende betalingen, waardoor de school inmiddels ook met inbraken te maken heeft. De directeur, die zich momenteel voorbereidt op de nieuwe inschrijvingsperiode, weet niet hoe zij dat praktisch moet organiseren zonder elementaire voorzieningen.
Leerlingen gefrustreerdOok leerlingen van Havo 1 geven aan ernstig hinder te ondervinden. Zij klagen over het uitvallen van de elektriciteit tijdens repetities. “We waren goed begonnen in het eerste kwartaal, maar toen kwam die stroomkabelkwestie. Alles werd stilgelegd. We zijn jongeren en we gaan niet een hele maand thuis zitten studeren terwijl we die repetities gewoon bij daglicht hadden kunnen maken,” stellen vierdeklassers teleurgesteld.
De studenten melden verder dat zij pas in het tweede kwartaal konden beginnen met Engelse lessen, doordat er in het begin van het schooljaar geen docent beschikbaar was. “We hebben een achterstand opgelopen die we moeilijk kunnen inhalen.”
Noodkreet aan het ministerieGrootfaam hoopt dat er spoedig een gesprek komt tussen het ministerie en de schooldirecties. “Ik maak dit voor het eerst mee. We hebben hulp nodig. Het is nu aan de top om te laten zien dat het onderwijs een prioriteit is.”
Suriname suriname heeft herhaaldelijk geprobeerd een reactie van het minOWC en de directie van Havo 1 te verkrijgen, maar tevergeefs.
- President Santokhi bereidt transparante en soepele transiti…..
- SEOB: SRD onder druk, structurele hervormingen noodzakelijk..
- Zonder kwaliteit en kennis geen veilige toekomst voor Surin…..
- Politiek is een keuze, geen roeping van God..
- ‘Regering gaat voor soepele transitie’..
- André Misiekaba kandidaat-minister van Volksgezondheid..
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar..
- Chinese irritatie..
- Gemeenschap en creativiteit brengen uitkomst voor school in…..
- Bestuurswisseling Rotary Club of Paramaribo Quota..
- VRTS bespreekt knelpunten met regering..
- ABOP presenteert kandidaat-ministers: Bee, Abiamofo, Monora…..
- Bronto Somohardjo vermoedt politieke rancune achter stap pr…..
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als minist…..
- Lid Arrestatieteam succesvol door internationale training A…..
- Armand Snijders heeft het mis over SRD 8 miljard; geen geld…..
- Santokhi eert regeerteam: “We zijn als team geslaagd om het…..
- Surinaamse callcenterbranche nodigt vakbond uit voor open g…..
- Landveld: “Ik heb ervaring met sterke vrouwen”..
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincide…..
- Roberta Pinas bakt ‘presidentieel paleis’-taart met 50 jaar…..