Ondanks de vele uitdagingen, mede door de aanhoudende regenval, ziet alles er goed uit en is alles gereed om de verkiezingen op 25 mei te laten plaatsvinden. Vooral de bemensing van de stembureaus was een hele opgave, maar inmiddels is iedereen op zijn of haar plek. Deze update gaf de onderminister van Binnenlandse Zaken, Maurits Hassankhan, tijdens een persconferentie na afloop van de Regeringsraadvergadering.
ADVERTENTIE
Volgens hem zijn de stembiljetten grotendeels versterkt en zijn alle stembureaus voorzien van het benodigde materiaal. In Paramaribo en Wanica is het de bedoeling dat de oproepingskaarten morgen worden geleverd. In de overige districten zijn alle kaarten inmiddels gedistribueerd. Tot en met donderdag 22 mei zijn er 289.000 van de 400.000 oproepingskaarten bezorgd, wat neerkomt op ruim 72 procent van het kiezersbestand, aldus Hassankhan.
Wie geen oproepingskaart heeft ontvangen, kan zich op de dag van de verkiezing melden bij het stembureau waar men moet stemmen om daar het oproepingsbewijs in ontvangst te nemen. In 2020 bracht ruim 75 procent van het electoraat zijn stem uit. De onderminister is benieuwd hoeveel dat percentage deze keer zal zijn. Hij gaf aan dat de veiligheid op alle stemlocaties gegarandeerd is. Politieagenten en militairen hebben hiervoor inmiddels de nodige instructies ontvangen.
Voor de waarborging van de betrouwbaarheid van de verkiezingen is er, volgens Hassankhan, een buitenlandse missie van 28 personen aanwezig, die de verkiezingen landelijk zal observeren en na afloop hun oordeel zal geven.
“Suriname heeft altijd goede verkiezingen gehad en ik verwacht dat dit keer niet anders zal zijn,” aldus Hassankhan. De onderminister van Binnenlandse Zaken riep het volk op om gebruik te maken van hun stemrecht.
- Hoofdstembureau Sipaliwini ontvangt stembiljetten..
- Vrijspraak Henk Rommy voor moord is definitief..
- Reyme: “Campagne zonder invloed van kapitaalkrachtigen”..
- Aptijt viert 30 jaar met jubileumfeest in Paradiso Amsterda…..
- Wie is Michael Ashwin Adhin?..
- Als reactie op de aanvallen van India is Pakistan nu een gr…..
- Voorbereiding op olie- en gasboom: Suriname moet scholing e…..
- ‘Oliesector biedt zowel kansen als bedreigingen’..
- Eerste zending stembiljetten naar Sipaliwini..
- ECD stuit op niet-gekeurde weegschalen bij supermarktcontro…..
- COVAB en HAN bundelen krachten voor sterkere zorgopleidinge…..
- Multitasker Meredith Joeroeja: ‘Foto’s en video’s liggen in…..
- Suriname bouwt aan duurzame toekomst..
- ECD treft niet gekeurde weegschalen aan tijdens winkelcontr…..
- Staat: Geheim karakter stemmen bij mensen met beperking nie…..
- Bodybuildingdelegatie naar Barbados voor Roger Boyce World …..
- Personeelsbond Havenbeheer eist opheldering benoeming Mangr…..
- Raghoebarsing: ‘Meer communicatie kan aanbestedingsconflict…..
- Brokopondo deels blank..
- Verkiezingsmateriaal voor afgelegen gebieden als eerste ver…..
- Brandschade ontdekt door casino-medewerkster na thuiskomst..