Het verschuiven van de verkiezingen naar de droge periode hoeft niet per se tot een hogere opkomst te leiden. Het is beter te investeren in kiezerseducatie.” Zo reageert Arun Hardien, lid van het managementteam Verkiezingen 2025 en ambassadeur van Suriname in India. Hij is tijdelijk teruggeroepen om op basis van zijn eerdere ervaringen bij te dragen aan de organisatie van de verkiezingen.
ADVERTENTIE
Zijn uitspraak is een reactie op het voorstel van onderminister Maurits Hassankhan van Binnenlandse Zaken (Biza) om de verkiezingen van 2030 te verplaatsen naar de droge tijd. Volgens Hassankhan is het voor elke regering voordelig om verkiezingen in de droge periode te houden.
“In de regentijd zijn de wegen slecht begaanbaar en staan sommige gebieden onder water, wat nadelig uitpakt voor de zittende regering. In de droge tijd kunnen burgers zich zonder problemen verplaatsen, terwijl in de regentijd rekening moet worden gehouden met slecht weer en onbegaanbare wegen,” aldus de onderminister.
Hardien erkent dat de regentijd praktische uitdagingen met zich meebrengt, maar plaatst vraagtekens bij de veronderstelling dat een datumverschuiving automatisch leidt tot een hogere opkomst. “De voornaamste reden om een verschuiving te overwegen is de gedachte dat dit de kiezersopkomst bevordert,” zegt hij. “Mei valt binnen de regentijd, wat inderdaad invloed kan hebben op de opkomst.”
Toch waarschuwt hij dat dit niet vanzelfsprekend is. “Het betekent niet automatisch dat een verschuiving van mei naar de droge tijd zorgt voor een hogere opkomst,” stelt Hardien.
In plaats daarvan pleit hij voor een alternatieve benadering: “Volgens mij is het beter te investeren in kiezerseducatie, het belang van democratie en het stemrecht. We moeten het volk opvoeden en het belang van democratische deelname bijbrengen.”
- Kortgedingrechter vonnist: SVB moet verkiezingen opschorten..
- Tijdmachine..
- Ramdin per 25 mei met ontslag..
- Nicholaas Pinas eerste Marron met promotie op Surinaamse ri…..
- PCS-personeel in actie: ‘Geen loon, geen werk’..
- Macaw-1 eerste van vijf offshore-exploratieputten in 2025..
- Milieuvervuiler opgepakt..
- Santokhi over vervolg IMF-traject: “Op eigen benen verder, …..
- Man vermoordt vrouw en pleegt suicide in dorp Gakaba..
- TotalEnergies boort nieuwe put in Blok 64..
- Kortgedingrechter schorst SVB-verkiezing..
- 45 mensen krijgen staatsdecoratie op Wrokomandey..
- Dyon Denswil’s Land van Melk en Honing valt in de smaak..
- Etnel pleit voor streng veiligheidsbeleid en investering in…..
- VHP betreurt vertrek PL, maar blijft vastberaden regeringsk…..
- Inflatie in maart 2025: lichte stijging, voedselprijzen wis…..
- Belgische journalist Deceuninck toont ander Suriname met bo…..
- Vp Brunswijk doet zorgmedewerkers Esther Stichting toezeggi…..
- Open Brief aan de president en de Staatsraad..
- Landelijke afgifte oproepingskaarten officieel gestart..
- Moengonezen protesteren tegen aanhoudende stroomuitval: “Un…..