Het verschuiven van de verkiezingen naar de droge periode hoeft niet per se tot een hogere opkomst te leiden. Het is beter te investeren in kiezerseducatie.” Zo reageert Arun Hardien, lid van het managementteam Verkiezingen 2025 en ambassadeur van Suriname in India. Hij is tijdelijk teruggeroepen om op basis van zijn eerdere ervaringen bij te dragen aan de organisatie van de verkiezingen.
ADVERTENTIE
Zijn uitspraak is een reactie op het voorstel van onderminister Maurits Hassankhan van Binnenlandse Zaken (Biza) om de verkiezingen van 2030 te verplaatsen naar de droge tijd. Volgens Hassankhan is het voor elke regering voordelig om verkiezingen in de droge periode te houden.
“In de regentijd zijn de wegen slecht begaanbaar en staan sommige gebieden onder water, wat nadelig uitpakt voor de zittende regering. In de droge tijd kunnen burgers zich zonder problemen verplaatsen, terwijl in de regentijd rekening moet worden gehouden met slecht weer en onbegaanbare wegen,” aldus de onderminister.
Hardien erkent dat de regentijd praktische uitdagingen met zich meebrengt, maar plaatst vraagtekens bij de veronderstelling dat een datumverschuiving automatisch leidt tot een hogere opkomst. “De voornaamste reden om een verschuiving te overwegen is de gedachte dat dit de kiezersopkomst bevordert,” zegt hij. “Mei valt binnen de regentijd, wat inderdaad invloed kan hebben op de opkomst.”
Toch waarschuwt hij dat dit niet vanzelfsprekend is. “Het betekent niet automatisch dat een verschuiving van mei naar de droge tijd zorgt voor een hogere opkomst,” stelt Hardien.
In plaats daarvan pleit hij voor een alternatieve benadering: “Volgens mij is het beter te investeren in kiezerseducatie, het belang van democratie en het stemrecht. We moeten het volk opvoeden en het belang van democratische deelname bijbrengen.”
- Meerdere sporters gedecoreerd rond Internationale dag van S…..
- BVSS-voorzitter bezorgd over achtergelaten vuil na Avondvie…..
- NIET VOLWASSEN GENOEG VOOR PEILINGEN..
- TOERISTISCHE TREKPLEISTER OF TROOSTELOZE TROEP?..
- Santokhi wenst niet onder druk gezet te worden..
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien..
- Raïssa van Varsseveld gaat voor verhoging van de producties…..
- Kiezers verdeeld over Trump na eerste 100 dagen tweede term…..
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd..
- OKB lanceert vernieuwde website..
- Onafhankelijk Kiesbureau lanceert nieuwe website voor meer …..
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart..
- Somohardjo: “President wil kapitaal beschermen”..
- Surinames grondstoffenluchtkasteel: Terugkerende ‘American …..
- Gewelddadige uitbarsting: dronken broer slaat zus met hout …..
- Column: Borrelpraat no. 869..
- Titelverdediger Burleson aan leiding in damkampioenschap..
- Reactie Bronto Somohardjo op de president’s woorden: “Broer…..
- Regering eert Anthony Nesty en andere sporthelden met hoge …..
- PERCELEN EN OVERHEIDSBANEN ZIJN GEEN REGERINGSPRESTATIE..
- INKE IS KAT IN HET NAUW..