JERUZALEM, 20 januari – Hamas heeft het Arabische plan voor een wapenstilstand in Gaza goedgekeurd, wat een belangrijke stap is in de pogingen om het conflict te beëindigen. De beslissing werd genomen tijdens een bijeenkomst van leiders van de Palestijnse beweging, waarbij de nadruk lag op het herstellen van vrede en het verlenen van humanitaire hulp aan de bevolking in Gaza.
Het Arabische initiatief, dat wordt ondersteund door landen zoals Egypte, Jordanië en Saoedi-Arabië, stelt voor om een tijdelijke wapenstilstand te sluiten met Israël, gevolgd door het vrijlaten van gevangenen en het herstel van infrastructuur. Het plan omvat ook maatregelen voor het verbeteren van de levensomstandigheden in de gebieden die worden bestuurd door Hamas.
De afgelopen weken zijn er intensieve onderhandelingen geweest tussen vertegenwoordigers van Hamas, de Verenigde Naties en regeringen uit de regio. Hoewel Israël nog steeds voorzichtig is, wordt de goedkeuring van het plan gezien als een positieve ontwikkeling.
Een woordvoerder van Hamas zei: “We zijn bereid tot dialoog en samenwerking met alle partijen die werkelijk willen werken aan vrede.” De internationale gemeenschap hoopt dat dit een nieuwe fase in de geschiedenis van het Midden-Oosten kan openen.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..
- Schoolleiders verrast door plots besluit minOWC over oude b…..