JERUZALEM, 20 januari – Hamas heeft het Arabische plan voor een wapenstilstand in Gaza goedgekeurd, wat een belangrijke stap is in de pogingen om het conflict te beëindigen. De beslissing werd genomen tijdens een bijeenkomst van leiders van de Palestijnse beweging, waarbij de nadruk lag op het herstellen van vrede en het verlenen van humanitaire hulp aan de bevolking in Gaza.
Het Arabische initiatief, dat wordt ondersteund door landen zoals Egypte, Jordanië en Saoedi-Arabië, stelt voor om een tijdelijke wapenstilstand te sluiten met Israël, gevolgd door het vrijlaten van gevangenen en het herstel van infrastructuur. Het plan omvat ook maatregelen voor het verbeteren van de levensomstandigheden in de gebieden die worden bestuurd door Hamas.
De afgelopen weken zijn er intensieve onderhandelingen geweest tussen vertegenwoordigers van Hamas, de Verenigde Naties en regeringen uit de regio. Hoewel Israël nog steeds voorzichtig is, wordt de goedkeuring van het plan gezien als een positieve ontwikkeling.
Een woordvoerder van Hamas zei: “We zijn bereid tot dialoog en samenwerking met alle partijen die werkelijk willen werken aan vrede.” De internationale gemeenschap hoopt dat dit een nieuwe fase in de geschiedenis van het Midden-Oosten kan openen.
- Minister Ramsaran: ‘Veteranen, wij zijn u niet vergeten…..
- Schuld AZP bij Bloedbank SRD 5,5 miljoen..
- MAS en partners stimuleren jongeren tot excellentie..
- Politiek heeft te veel bemoeienis met de luchtvaartsector..
- Minister Misiekaba ontvangt directieteam RGD..
- Verdachte gekwalificeerde diefstal gearresteerd..
- ICAO informeert president Simons over assistentie aan CASAS..
- MAS huldigt bestgeslaagden Marowijne..
- Carifesta XV-delegatie sterk teruggebracht..
- Suriname gereed voor CARIFESTA XV in Barbados..
- KOEK VERDELEN..
- Colombiaanse presidentskandidaat twee maanden na aanslag ov…..
- Dankwoord aan dhr Bryan Isaacs..
- Shariarechtbank Indonesië veroordeelt twee mannen tot stoks…..
- Harriëtte Hermina Zorgvol – de Getrouwe (96) Amsterda…..
- (Pienke) Edmé Johanna Schubert (73) Den Haag 8-8-2025..
- CASAS-directeur: ‘duidelijk luchtvaartbeleid nodig’..
- Dankbetuiging aan de heer Isaacs..
- MAS beloont best geslaagden Marowijne met laptops en Mariti…..
- Ex-korpschef Isaacs: ‘Functie van korpschef lijkt speelbal …..
- Met stakeholders beleid ontwikkelen voor gezondheidszorg, z…..