JERUZALEM, 20 januari – Hamas heeft het Arabische plan voor een wapenstilstand in Gaza goedgekeurd, wat een belangrijke stap is in de pogingen om het conflict te beëindigen. De beslissing werd genomen tijdens een bijeenkomst van leiders van de Palestijnse beweging, waarbij de nadruk lag op het herstellen van vrede en het verlenen van humanitaire hulp aan de bevolking in Gaza.
Het Arabische initiatief, dat wordt ondersteund door landen zoals Egypte, Jordanië en Saoedi-Arabië, stelt voor om een tijdelijke wapenstilstand te sluiten met Israël, gevolgd door het vrijlaten van gevangenen en het herstel van infrastructuur. Het plan omvat ook maatregelen voor het verbeteren van de levensomstandigheden in de gebieden die worden bestuurd door Hamas.
De afgelopen weken zijn er intensieve onderhandelingen geweest tussen vertegenwoordigers van Hamas, de Verenigde Naties en regeringen uit de regio. Hoewel Israël nog steeds voorzichtig is, wordt de goedkeuring van het plan gezien als een positieve ontwikkeling.
Een woordvoerder van Hamas zei: “We zijn bereid tot dialoog en samenwerking met alle partijen die werkelijk willen werken aan vrede.” De internationale gemeenschap hoopt dat dit een nieuwe fase in de geschiedenis van het Midden-Oosten kan openen.
- Stoffelijk overschot raper aangetroffen bij vuilstortplaats…..
- Motorrijder overlijdt na botsing met autobus..
- Verdachten in SLM-zaak zijn eindelijk bekend..
- “Ook mensen met een beperking hebben recht op seksuele voor…..
- Slagingspercentages VOS ook na herexamens matig..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Het wordt dinsdag 2-0!’..
- Motorrijder overlijdt na botsing met autobus; rijbewijs bes….
- President Simons wil komend jaar al meer inkomsten voor sta…..
- Kraka Poku Tori een succes voor de Surinaamse entertainment…..
- Lijk 61-jarige raper gevonden op vuilstort Ornamibo.
- Olieproducerende landen blokkeren internationaal plasticver….
- Lions Club Para huldigt best geslaagden in district Para.
- Bolsonaro: “Geen bewijs voor vermeende staatsgreep”..
- Infosessie ‘Opvoeden met liefde’ voor bewoners Para..
- 28 kilo marihuana aangetroffen in voertuig bij controlepost…..
- Politie vindt lijk in verre staat van ontbinding bij Ornami…..
- Schietpartij in Ecuador: zeven doden in poolhal..
- “Mijn vrienden werden voor mijn ogen doodgereden – en ik ve….
- Wereldnieuws – Headlines..
- Seniorenburger in kritieke toestand na aanrijding met lijnb….
- Diefstal meerdere koeien door politie Henar opgelost.