Met de ondertekening van een nieuw productiedelingscontract (PSC) tussen Staatsolie en het Maleisische energiebedrijf Petronas afgelopen dinsdag, is ongeveer de helft van het Surinaamse offshore gebied in licentie gegeven. De overeenkomst geldt als een belangrijke mijlpaal in Staatsolies strategie om samen met internationale partners, het olie- en gaspotentieel van Suriname, optimaal te benutten.
De overeenkomst heeft betrekking op Blok 66, een diepzeegebied van ruim 3300 vierkante kilometer ten westen van de eerder succesvolle Blokken 52 en 58. PETRONAS, via haar dochteronderneming PETRONAS Suriname E&P B.V. (PSEPBV), verwerft hiermee de exploratie-, ontwikkelings- en productierechten in het gebied en wordt operator met een belang van 80 procent.
Staatsolie participeert via haar dochterbedrijf Paradise Oil Company N.V. (POC), met de resterende 20 procent.
Volgens Staatsolie-directeur Annand Jagesar, onderstreept de overeenkomst niet alleen het vertrouwen van grote internationale spelers in Suriname, maar ook de voortgang in het ontwikkelen van de energie-industrie. “Elke stap richting commerciële productie versterkt onze positie als opkomend olieproducerend land”, stelde hij bij de ondertekening.
Petronas heeft zich ertoe verbonden in de eerste fase twee exploratieputten te boren op kansrijke locaties binnen Blok 66. Het bedrijf is inmiddels actief in zes Surinaamse offshore blokken en heeft meerdere olie- en gasvondsten op zijn naam staan, waarvan de ontdekkingen in Blok 52 momenteel intensief worden onderzocht. Met de toenemende interesse van internationale oliebedrijven en het strategisch partnerschap met spelers als TotalEnergies, ExxonMobil en nu ook Petronas in meerdere blokken, ziet Staatsolie een solide basis ontstaan voor duurzame groei binnen de sector.
De uitbreiding van offshore licenties wordt beschouwd als een cruciale pijler in de langetermijnstrategie van het staatsbedrijf. “Wij zetten in op partnerschappen met bedrijven die niet alleen technologisch sterk staan, maar ook bereid zijn te investeren in lokale capaciteitsopbouw en duurzame ontwikkeling”, aldus Staatsolie in een verklaring.
The post Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal met Petronas ..
- Arbeider overleden door omvallende boom..
- Lijstduwer NDP: “Bouterse zou trots zijn”..
- Yelyco-vrouwen en Yellow Birds-mannen zege verwijderd van h…..
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt..
- ABOP en NDP bereiken akkoord; Simons kan nu tot president g…..
- Veel op het spel voor NPS..
- President Santokhi: “Verkiezingsautoriteiten moeten sneller…..
- VES: ‘Valutawet was geen effectief instrument voor koersbeh…..
- Rusland: ‘Ik ben op dit moment voorzitter van NPS’..
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming..
- ABOP nu ook aan boord: Zes partijen bereiken overeenstemmin…..
- President Santokhi: ‘Niemand uitsluiten bij coalitievorming…..
- Breaking: NDP en ABOP bereiken akkoord over coalitie..
- Cubaanse man zwaargewond na aanrijding; bestuurder gearrest…..
- Hypocrisie in plaats van principe..
- Nieuwe single van Tasha’s World: einde van twaalf jaar stil…..
- VSB dringt aan op sterk bestuur, beter ondernemingsklimaat …..
- VSB roept nieuwe regering op tot goed bestuur, sterk ondern…..
- President Santokhi: Zorgelijke fouten bij telling stemmen; …..
- Olieprijzen onder druk door OPEC-plannen en Trumps tariefdr…..
- Mungra: geloof in de politiek weggevallen bij veel kiezers..