Halliburton Guyana Inc. heeft een officiële Request for Information (RFI) uitgegeven voor ingenieursdiensten ten behoeve van de bouw van een vloeibare modder- en bulkinstallatie in Suriname. De installatie zal een cruciale rol spelen in de voorbereiding op de eerste offshore olieproductie van het land, gepland voor 2028 in het GranMorgu-veld.
De opdracht omvat het volledige ontwerptraject voor civiele constructie, mechanische leidingsystemen en elektrische installaties. Geïnteresseerde leveranciers dienen hun bedrijfsregistratie, TIN-certificaat en een presentatie van hun ervaring in te dienen, samen met het ingevulde RFI-vragenformulier. Halliburton is al actief in de regio en exploiteert momenteel een van de grootste modderinstallaties op het westelijk halfrond in buurland Guyana.
Het bedrijf levert daar een breed scala aan diensten aan de olie- en gassector, waaronder directioneel boren, datalogging, cementering, stimulatie en diverse chemische producten voor olievelden.
De uitbreiding naar Suriname komt op een strategisch moment, nu het land zich voorbereidt op grootschalige offshore olieproductie vanuit het pas hernoemde GranMorgu-veld (voorheen Sapakara South-Krabdagu).
De eerste olie wordt verwacht in 2028. SBM Offshore en Technip Energies hebben reeds de opdracht binnengehaald voor het ontwerp en de installatie van een drijvend productie-, opslag- en losplatform (FPSO). Met deze stap zet Halliburton zijn regionale aanwezigheid kracht bij en onderstreept het bedrijf het toenemende belang van Suriname als opkomende speler in de wereldwijde energiesector.
The post Halliburton zoekt ontwerpteam voor modder- en bulkplant in Suriname ..
- Remond Frits Bodeutsch (97) Paramaribo 8-4-2025..
- Louisa Monkau – Benjamin (83) Rotterdam 8-4-2025..
- Clumper: factor ‘arbeid’ hoort in het machtcentrum thui…..
- Braziliaan verdacht van ombrengen dienstvrouw..
- Politieke partijen wachten op uitspraak Santokhi na hoger b…..
- NDP-voorzitter Simons presenteert toekomstvisie in Nederlan…..
- SRD 700.000 verduisterd bij broodlevering door medewerker F…..
- VHP-kandidaat Suraj Sahadewlall stapt niet met lege handen …..
- Optsu brengt mogelijke corruptie regeringstoppers boven wat…..
- Raghoebarsing zwijgt over naam instantie bij goudsmokkel..
- Vaccinatieweek 2025: ‘Uw besluit maakt een verschil’..
- Sewdien: Financiering gevonden voor wegstrekking Nickerie-A…..
- Olie-inkomsten? Bescherm ze met een onschendbaar fonds..
- “Aanbesteding Nickerie-Apoera verliep volgens regels”, stel…..
- ‘De roep van Suriname’: Oproep tot herverbinden en opstaan …..
- Shoshana Strock, de dochter van de Israëlische minister van…..
- Israëlische minister en echtgenoot beschuldigd van seksueel…..
- Tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Benjamin Netany…..
- Marokkaanse studenten beginnen hongerstaking tegen normalis…..
- Akkoord over tijdelijke vergoeding voor meteorologen..
- Sewdien: Baitali heeft niet meegedaan aan openbare aanbeste…..