De overheid of beter gezegd ‘de vorige regering’, besluit om het aandeel in de Hakrinbank te verwateren. Goed bestuur en rechtgeaard opvolgen van letter en geest van de wet, zo’n dertien jaar na dato. Iets waar een toegewijde groep aandeelhouders lang om gevraagd en voor gevochten heeft, onder wie prominenten zoals oud-commissarissen en oud-directieleden, die met lede ogen, de onstuimige laatste paar jaar van de bank hebben gadegeslagen.
Privatisering
De ontwikkeling is welkom, noodzakelijk en rijkelijk laat. De grijpgrage vingers van partijpolitiek uit allerlei windstreken, hebben weinig respect voor de integriteit en onafhankelijkheid van het bankbedrijf opgebracht. De Stuurgroep State-Owned Enterprises heeft de bankensector in het algemeen en de Hakrinbank in het bijzonder in haar rapportage gepast beoordeeld voor desinvestering.
Ongezonde relatie tot de overheid
Zoals in recente jaren gebleken is, heeft de Hakrinbank een ongezonde relatie met de overheid opgebouwd, waarbij de ene hand bereid was de andere te wassen. Zo steeg op enig ogenblik het aandeel van staat in de totale kredietportefeuille van de bank naar het zorgelijke niveau van ruim 22 procent, werden er ongedocumenteerde kredietfaciliteiten tot een bedrag van USD 5 miljoen aan de SLM verstrekt en was er een beruchte rol voor de bank in het dossier Zorghotel. De overheid op haar beurt, schoot de bank geruisloos te hulp met een faciliteit van SRD 200 miljoen, toen de bank in moeilijkheden kwam te verkeren in het boekjaar 2022.
Rechtszaak verloren
Ondertussen lijkt het tij maar niet te keren voor grensoverschrijdend gedrag en pestgedrag van de meermaals in opspraak geraakte CEO. Aan een interne heksenjacht op iedereen die de klokkenluiders heeft bijgestaan, is in een recent arbeidsgeschil door de kantonrechter een halt toegeroepen. In het vonnis berispt de kantonrechter de wijze waarop de CEO is omgegaan met de machtsongelijkheid ten opzichte van een functionaris in een vertrouwensfunctie, en hoe hij de interne richtlijnen qua anonimiteit van meldingen, met de voeten getreden heeft. De kantonrechter heeft de arbeidsrelatie van de functionaris met de Hakrinbank beschermd en in stand gehouden en bovendien een krachtig moreel signaal afgegeven. Het is te hopen dat degenen die met het toezicht belast zijn, het signaal oppakken en voor naleving en uitvoering zorgdragen.
Achterstand cijfers
Wat iemand precies koopt, die een stukje Hakrinbank inkoopt, is tasten in het duister. De achterstand in jaarrekeningen is nog altijd reëel en de afgelopen maand verscheen pas het verslag over 2023. Een winst van SRD 57,4 miljoen verbloemt een krimp van SRD 3 miljard aan bezittingen, een aftrek van SRD 8 miljoen aan een obligatiehouder, achteruitgang van de winstgevendheid qua ratio’s en qua efficiëntie.
The post HAKRINBANK TE KOOP ..
- SBM Offshore versterkt productie met nieuwste FPSO’s voor S…..
- Zeggen: ‘Dit is puur een pragmatische en opportunistische b…..
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten..
- Besluit Brunswijk bepalend voor het verkiezen van Simons in…..
- Wateroverlast veroorzaakt file Indira Gandhiweg..
- Sheila Kort onderzoekt effect kwik en lood op lever- en nie…..
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan..
- Koers wordt bepaald door goed monetair beleid en niet door …..
- OM: Contactverbod verdachten beroving Sunparklaan..
- Petronas en Staatsolie ondertekenen contract voor Blok 66 i…..
- Nieuwe Haven ‘Dordt’ aan Surinamerivier: ‘Natuurlijk diep, …..
- Verkiezingsuitslag zonder bindendverklaring OKB niet rechts…..
- Staatsolie en PETRONAS sluiten productiedelingscontract voo…..
- Politiebrigadier tevens JIT-lid vermoedelijk betrokken bij …..
- OM moet onderzoek doen naar onverantwoord handelen regering…..
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer..
- Staatsolie en Petronas tekenen productiedelingscontract blo…..
- Autodieven actief in Suriname: drie Toyota Vitz gestolen in…..
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontra…..
- Oude aardappels in nieuwe uienzakken..
- Ripdeal in plaats van goudroof: politie houdt verdachten aa…..