Sorry, maar de de opgevraagde pagina komt niet (meer) voor in ons systeem.
Als u zelf een URL heeft ingetoetst, controleer dat dan op typefouten.
Heeft u ergens op een link geklikt, geef het dan door aan ons of aan de webmaster van de site met de link.
Suriname is een land met een rijke culturele en religieuze diversiteit. Deze diversiteit is duidelijk zichtbaar tijdens uitvaarten, die in Suriname meer zijn dan alleen afscheid nemen; ze zijn vaak een weerspiegeling van diepgewortelde tradities, geloofsovertuigingen en culturele gebruiken. Elke religieuze gemeenschap in Suriname heeft haar eigen rituelen en gebruiken die worden gevolgd tijdens het overlijden en de daaropvolgende uitvaart. Hier bespreken we de belangrijkste kenmerken van Surinaamse uitvaarten, waarbij we onderscheid maken tussen verschillende religies.
Christelijke uitvaarten in Suriname worden vaak gekenmerkt door plechtigheden in een kerk of kapel, gevolgd door een begrafenis of crematie. De christelijke gemeenschap in Suriname is divers, met onder meer katholieke, protestantse en evangelische gelovigen.
De uitvaart begint meestal met een kerkdienst, waarbij familie en vrienden samenkomen om het leven van de overledene te herdenken. Er worden vaak Bijbellezingen en gebeden gehouden, en er worden hymnes gezongen. Na de dienst wordt de overledene naar de begraafplaats gebracht voor de begrafenis. Bij katholieke uitvaarten is het gebruikelijk dat er een mis wordt gehouden, waarbij de priester zegeningen uitspreekt en wierook wordt gebruikt. Bij protestantse uitvaarten is er vaak een grotere nadruk op de preek en het persoonlijk gedenken van de overledene.
Christelijke uitvaarten kunnen verschillen afhankelijk van de etnische achtergrond van de overledene. Creolen, Javanen, en Marrons hebben hun eigen unieke invloeden en rituelen, zoals het zingen van traditionele liederen of het houden van een zogenaamde “dede oso” (rouwzitting) bij Creoolse families, waarbij men de nacht doorbrengt met gezang, dans en verhalen vertellen om de overledene te eren.
.
- MZ overhandigt beleidsplan aan minister Ramadhin..
- Suriname neemt nieuwe e-visa-applicatie en chatbot in gebru…..
- Beveiligingsman president trekt wapen voor brandweerman na …..
- Harris haalt fors uit naar Trump: “Amerikaanse idealen in r…..
- 1 Mei-boodschap president Santokhi..
- Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie..
- AWJ-minister installeert Nationale Loonraad..
- Wederom markante Surinamers onderscheiden..
- Interesse over autisme neemt toe; Meer activiteiten in de p…..
- Laatste SURGE cohort ondertekeningsceremonie gehouden..
- Nationale Loonraad zit nu aan tot 2030 door wetswijziging..
- NDP-kandidaat Pink beschuldigd van verkrachting..
- Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidari…..
- Nieuwe e-visa applicatie en chatbot gelanceerd tijdens AI-b…..
- ‘Algemeen belang weegt zwaarder dan partijbelangen bij verk…..
- Minister Mac Andrew: “Geen grote verbouwing bij nieuw pan…..
- Afwisselend bewolking en regen..
- DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting..
- Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af..
- Kinderen jarenlang opgesloten in ‘horrorhuis’ in Spaanse st…..
- ABS noteert inflatie van 5.8%..