De Guyanese vicepresident Bharrat Jagdeo heeft de bevindingen van de Corruption Perception Index 2024 van Transparency International (TI) verworpen. Hij omschreef het rapport als een “waardeloos document” en beschuldigde lokale niet-gouvernementele organisaties (ngo’s) en individuen die tegen coalitiepartij People’s Progressive Party Civic (PPP/C) zijn, ervan de vooruitgang onder de huidige regering bewust te bagatelliseren.
In zijn reactie tegenover News Room wees Jagdeo op een bredere regionale trend, waarbij verschillende landen, waaronder de Verenigde Staten, een aanzienlijke daling in hun corruptiescores hebben doorgemaakt. De VS zag een daling van 11 punten, terwijl Venezuela en Canada elk met acht punten achteruitgingen.
Hiermee trok Jagdeo de nauwkeurigheid en eerlijkheid van wereldwijde corruptiebeoordelingen in twijfel, vooral wanneer zulke landen vaak als maatstaf voor goed bestuur worden beschouwd.
Jagdeo sprak zijn twijfels uit over de geldigheid van het vergelijken van de vooruitgang van Guyana met die van andere democratieën. Volgens hem richten lokale critici zich liever op negatieve percepties dan op de geboekte vooruitgang.
Terugkijkend op eerdere scores merkte Jagdeo op dat de positie van Guyana in 2019 verbeterde onder de vorige APNU+AFC-regering, maar hij wees er snel op dat de toenmalige lokale rapportages gemanipuleerd waren.
Hij beweerde dat deze rapporten, die een positief beeld van de APNU+AFC-periode schetsten, vervalst waren en zo leidden tot een kunstmatig hoge score voor het land. “Alles wat ze nu over ons zeggen, valt in het niet bij wat zij destijds hebben gedaan,” aldus Jagdeo, die kritiek uitte op het gebrek aan parlementair toezicht en de buitensporige uitgaven onder de vorige regering.
Daarnaast stelde de Guyanese vicepresident de integriteit van de huidige lokale rapporten ter discussie. Volgens Jagdeo zijn de groepen die deze rapporten opstellen vijandig tegenover de PPP-regering en blijven ze de vooruitgang van het land onjuist weergeven.
- US$ 20 miljoen van Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Brunswijk: “ABOP heeft geen presidentskandidaat” ..
- Personeel Meteorologische Dienst Suriname trekt aan de bel..
- Goud neemt adempauze na angst voor handelsoorlog..
- Peggy Bouterse en cocaïne handelaar Piet W. mogelijk getuig…..
- Gaslevering met enkele dagen vertraagd..
- De verwaarlozing van het André Kamperveen Stadion..
- Kamer van Koophandel Suriname-Guyana ontkent verband met ‘f…..
- Traditioneel gezag afwezig tijdens bijeenkomst over Chinalc…..
- Guyana kwaad om ‘verkeerde’ Surinaamse kaart tijdens IBC 20…..
- Presentatie verkiezingswerkstructuur en -cyclus..
- Gajadien: ‘We gaan alles doen om het land te redden’..
- Twee dagen geen quorum voor DNA-vergadering..
- NAKS OPENING SUNGU KONDRE TENTOONSTELLING OVER DE VERDRONKE…..
- “Netanyahu is onze grootste, rampzalige president van…..
- Shimara Jap in top 10 verkiezing Miss Universe Zuid-Holland…..
- Praten over epilepsie: Taboes doorbreken en stigma’s vermin…..
- Chinese deskundigen trainen Surinaamse agrariërs..
- Peggy Bouterse en Piet Wortel mogelijk getuigen in strafzaa…..
- Volksgezondheid slaat alarm over dengue..
- Nederland helpt bij voorbereiding erfgoed wetgeving..