Zes soldaten in Guyana raakten gewond in het betwiste gebied met Venezuela, nadat gewapende Venezolanen het vuur openden. De aanval, die de spanningen tussen Guyana en Venezuela verder dreigt te vergroten, vond maandag plaats.
Volgens de stafchef van het Guyanese leger, brigadegeneraal Omar Khan, zijn twee van de soldaten in kritieke toestand. Hij wijt de aanval aan vermoedelijke leden van een gewapende bende.
De soldaten waren op een bevoorradingsmissie langs de Cuyuni-rivier toen ze werden geconfronteerd met gewapende mannen die zich aan de Venezolaanse zijde van de rivier bevonden. Er ontstond een vuurgevecht, maar het is niet duidelijk of er aan de zijde van de aanvallers gewonden of doden zijn gevallen, aldus de Guyanese Defensiemacht.
“De strijdkrachten blijven zich inzetten voor de bescherming van de landsgrenzen en zullen alle noodzakelijke maatregelen nemen om dreigingen tegen de nationale veiligheid aan te pakken,” verklaarde het leger. De gewonde soldaten zijn per luchttransport overgebracht naar de hoofdstad Georgetown voor medische behandeling.
De aanval komt op een moment dat de spanningen tussen Guyana en Venezuela oplopen vanwege hun aanhoudende conflict over land- en maritieme grenzen.
Venezuela claimt dat een grenscommissie uit de jaren 1890 het land heeft benadeeld bij de toewijzing van de mineraalrijke Essequibo-regio, die tweederde van het Guyanese grondgebied beslaat en zich nabij grote offshore olievoorraden bevindt. Het gebied, dat meer dan een eeuw onder Brits bestuur stond, is sinds de onafhankelijkheid van Guyana in 1966 onder Guyanees gezag.
De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gedreigd de regio met geweld te annexeren. Eind 2023 kwamen de leiders van beide landen bijeen voor een spoedtop, waar zij beloofden geen geweld of bedreigingen tegen elkaar te gebruiken. Een oplossing voor het conflict over Essequibo werd echter niet bereikt.
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..
- VHP-ondervoorzitter: “Wij zijn de eerste, alle anderen kome…..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Bijeen..
- Regering ondersteunt duurzame bouw met bamboe..
- Politiebureau Nieuwe Haven, vernoemd naar “Herman E. Goodin…..
- Regering neemt besluiten met betrekking tot het bestrijden …..
- Onduidelijkheid binnen SPA over lijsttrekkerschap..
- Telesur in transformatie naar NV..
- OPTSU: een nieuwe politieke partij voor Suriname..
- Leegstaande panden..
- President Santokhi in Barbados voor deelname aan Caricom-to…..
- Actiegroep OBS houdt prikactie, dient petitie in bij vicepr…..
- Inclusieve Dans en Spoken Word in Suriname..
- President neemt deel aan 48e CARICOM Heads of Government..
- Elf SAO-cursisten ronden lastraining succesvol af..