Zes soldaten in Guyana raakten gewond in het betwiste gebied met Venezuela, nadat gewapende Venezolanen het vuur openden. De aanval, die de spanningen tussen Guyana en Venezuela verder dreigt te vergroten, vond maandag plaats.
Volgens de stafchef van het Guyanese leger, brigadegeneraal Omar Khan, zijn twee van de soldaten in kritieke toestand. Hij wijt de aanval aan vermoedelijke leden van een gewapende bende.
De soldaten waren op een bevoorradingsmissie langs de Cuyuni-rivier toen ze werden geconfronteerd met gewapende mannen die zich aan de Venezolaanse zijde van de rivier bevonden. Er ontstond een vuurgevecht, maar het is niet duidelijk of er aan de zijde van de aanvallers gewonden of doden zijn gevallen, aldus de Guyanese Defensiemacht.
“De strijdkrachten blijven zich inzetten voor de bescherming van de landsgrenzen en zullen alle noodzakelijke maatregelen nemen om dreigingen tegen de nationale veiligheid aan te pakken,” verklaarde het leger. De gewonde soldaten zijn per luchttransport overgebracht naar de hoofdstad Georgetown voor medische behandeling.
De aanval komt op een moment dat de spanningen tussen Guyana en Venezuela oplopen vanwege hun aanhoudende conflict over land- en maritieme grenzen.
Venezuela claimt dat een grenscommissie uit de jaren 1890 het land heeft benadeeld bij de toewijzing van de mineraalrijke Essequibo-regio, die tweederde van het Guyanese grondgebied beslaat en zich nabij grote offshore olievoorraden bevindt. Het gebied, dat meer dan een eeuw onder Brits bestuur stond, is sinds de onafhankelijkheid van Guyana in 1966 onder Guyanees gezag.
De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gedreigd de regio met geweld te annexeren. Eind 2023 kwamen de leiders van beide landen bijeen voor een spoedtop, waar zij beloofden geen geweld of bedreigingen tegen elkaar te gebruiken. Een oplossing voor het conflict over Essequibo werd echter niet bereikt.
- Man komt om het leven tijdens goudwinningsspuitwerkzaamhede…..
- DNA kon niet vergaderen over grondenrechten; geen quorum..
- Papa de Kom..
- Suriname wijkt uit naar Guyana om nationale bloedveiligheid…..
- Rusland wil maandag ‘overwinning’ in Oekraïne-oorlog uitroe…..
- Martinique tekent overeenkomst met Caricom voor toetreding..
- Gertrude Helouise Telting – Jie..
- Verwarring..
- Digicel ziet af van opzetten nieuwe mast in Villa Brazil..
- Guyanese vicepresident noemt corruptierapport “waardeloos d…..
- Regering neemt dringende besluiten tijdens spoed regeringsr…..
- Muzikant politiekapel Dwayne Weltevreden afgestudeerd aan h…..
- Telesur wordt Naamloze Vennootschap (N.V.)..
- Man aangehouden voor bedreiging en mishandeling hoogzwanger…..
- VIDS ontstemd over nota van wijziging grondenrechten..
- Man bedreigd en mishandeld hoogzwangere partner; verdachte …..
- Tijdelijke samenwerking met Guyana voor bloedtests..
- Kelme gaat clubs Suriname Major League kleden..
- PRO-voorzitter: “Ik hou van Suriname, ik ga dood voor Surin…..
- Weer partijen geregistreerd bij CHS donderdag 20 februari..
- Santokhi dringt aan op samenwerking en kennisuitwisseling t…..