Technologieën voor milieuvriendelijke goudwinning, gezamenlijke monitoring van de milieu-impact en de gevolgen van kleinschalige en middelgrote goudwinning voor gezondheid en natuur. Dit zijn zaken waarop belanghebbenden uit de drie Guyana’s zich hebben gefocust tijdens de Golden Solution Conferentie 2025, die onder het thema “Towards a Shared Vision for Mercury-Free Gold Mining in the Guianas” is gehouden in de Royal Ballroom van Hotel Torarica. De bijeenkomst op vrijdag 11 juli, was een gezamenlijk initiatief van het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) en de Nationale Milieu Autoriteit (NMA).
Daarnaast geschiedde de conferentie ook in samenwerking met het EMSAGS-project, WWF-Guianas en het project ter ondersteuning van het uitfaseren van kwik in de Guianas. Naast de genoemde aspecten waarop men zich gericht heeft, zijn er ook concrete oplossingen voor grensoverschrijdende samenwerking binnen de sector aan bod gekomen. Volgens NMA-directeur Vanuessa Gefferie is de rol van het instituut met betrekking tot de goudsector, het verminderen van kwikgebruik. De NMA zet zich in voor monitoring, capaciteitsbouw en regionale samenwerking. In dit kader heeft zij een pilotproject gehouden in Paramaribo-Noord om kwikvloeistofniveaus te meten bij goudverkooplocaties, zodat er een norm ontwikkeld kan worden.
“De NMA werkt hard om een veilig alternatief te bieden. We moeten alternatieve oplossingen bieden”, geeft directeur Gefferie aan. Verder is NMA in het kader van het Minamata-verdrag actief bezig om samenwerking te verbeteren. Daarnaast bevordert zij duurzame ontwikkeling met de Guyana`s middels gegevensmonitoringsnetwerk, trainingen en een kennis-exchange-platform om de beste praktijken, technische maatregelen en gegevens studiën te delen. De aanpak vraagt om innovatie, samenwerking en politieke wil. De directeur roept belanghebbenden in de goudsector om een goede oplossing voor een schoon en gezondere kwikvrije toekomst.
Sandra Biharie, projectcoördinator van het EMSAGS-project, zegt dat de conferentie tussen de drie Guyana’s gaat om samenwerking op het gebied van kwikvrij mijnen in de kleinschalig goudsector te stimuleren. Het project dat wordt uitgevoerd door NH en NMA heeft een samenhang met het WWF Guyana’s project vanwege de gelijksoortige doelstellingen. In dit kader werd in oktober 2022 in Georgetown, Guyana een conferentie georganiseerd tussen de drie Guyana’s waar er gesproken werd over welke strategie nodig is om kwikvrij mijnen tussen deze gebieden te stimuleren.
“Deze keer is het een vervolg op die conferentie in Georgetown, waarbij er gesproken zal worden over welke strategieën dan nu beter kunnen aansluiten op de drie Guyana’s. Het gaat om een stukje awareness brengen naar de small-scale miners gemeenschappen, maar het gaat ook om welke technologie er is er om kwikvrij mijnen te stimuleren”, aldus Biharie.
- Verdachte beroving warung ontkent betrokkenheid..
- Minister Nurmohamed presenteert infrastructuurambities op f…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president..
- Sheila Kort gepromoveerd; deed onderzoek naar gevolgen kwik…..
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Wisselkoersen blijven stijgen..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..
- Britse man is enige passagier die vliegtuigcrash in India o…..
- RBTW houdt verdachte en heler aan, ter zake reeks gepleegde…..
- Plein vindt president en totale regering onfatsoenlijk in k…..
- Edgar ‘Bugru’ Burgos: ‘Sly is een groot voorbeeld voor mij …..
- Trump-regering beëindigt legale status van ruim half miljoe…..
- VS waarschuwt burgers in Midden-Oosten en Noord-Afrika..
- Video –..