Guyana heeft het Internationaal Gerechtshof (ICJ) formeel verzocht om Venezuela te verbieden verkiezingen te houden in de betwiste Essequibo-regio. Dit verzoek komt nadat Venezuela aankondigde, op 25 mei 2025 verkiezingen te organiseren in het gebied, dat onder Guyanees gezag valt.
Volgens Guyana zou dit een directe schending zijn van de ICJ-uitspraak van 23 december 2024, waarin werd bepaald dat Venezuela geen actie mag ondernemen om Guyana’s controle over Essequibo te wijzigen. De Guyanese regering stelt dat dit tevens een inbreuk is op de eerder gesloten Argyle-overeenkomst.
Het conflict draait om het grondstofrijke Essequibo, een regio die Venezuela opeist. Venezuela heeft daarnaast zijn aanspraken uitgebreid naar grote delen van Guyana’s exclusieve economische zone (EEZ), wat gevolgen heeft voor ExxonMobil’s offshore operaties. De spanningen liepen recent verder op, toen een Venezolaans patrouilleschip de EEZ van Guyana binnendrong en koers zette naar het Prosperity FPSO-schip.
De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat Venezuela consequenties zal ondervinden als het zijn provocaties voortzet.
De zaak bij het ICJ draait om de Arbitragetoewijzing van 1899, die de grens tussen Guyana en Venezuela juridisch vaststelde. Venezuela erkende deze grens decennialang, maar verklaarde de uitspraak in 1962 nietig en claimt sindsdien ruim twee derde van Guyana’s grondgebied.
The post Guyana vraagt ICJ om Venezolaanse verkiezingen in Essequibo te blokkeren ..
- Japan kampt met ergste bosbrand in decennia..
- Medewerkers Telesur en Diakonessenhuis doorlopen SAO-traini…..
- KPS moet vaste communicatiestrategie volgen bij instroompro…..
- Volksgezondheid op Wereld Obesitas Dag: 50 procent Surinaam…..
- Actie NVB-medewerkers treft schoolkinderen en leerkrachten:…..
- Ramsukul: ‘VHP heeft vanaf 2020 gewerkt aan grondenrechtenv…..
- Gummels: ‘Mijn politieke overstap hoeft niet de reden van o…..
- Bewolking, wat regen en ook zonneschijn..
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..
- Chinese fabrikanten bereiden zich voor op nieuwe tariefverh…..
- Canadese consumenten kiezen voor lokale merken uit protest …..
- Column: Oranje in de VHP..
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..