Douglas Pferdehirt, CEO van TechnipFMC, heeft tijdens zijn toespraak op de 25e Piper Sandler Energy Conference, die gehouden werd van 17 t/m 19 maart in Las Vegas benadrukt, dat opkomende markten zoals Guyana, Namibië, Mozambique en Suriname, het komende lichtpunt zijn voor de toekomst van de offshore industrie. Pferdehirt stelde dat deze landen hun olie- en gaswetten aan het herzien zijn om meer investeringen aan te trekken, wat hen aantrekkelijk maakt voor de wereldwijde energie-industrie. Volgens een rapport van Upstream Online op 19 maart, zei Pferdehirt dat het succes van ExxonMobil in Guyana een “standaard” heeft gezet voor de snelle ontwikkeling van nieuwe oliemarkten. Hij gaf aan dat de markten in deze opkomende landen, vooral vanwege hun offshore bronnen, zich op een niveau bevinden dat hij nog nooit eerder had meegemaakt. Pferdehirt sprak vol vertrouwen over de wereldwijde offshore-markt, ondanks de aanhoudende structurele veranderingen die veroorzaakt worden door dynamische kapitaalstromen. Hij erkende dat Amerikaanse onconventionele projecten een grotere toegang tot kapitaal hebben, maar benadrukte dat de offshore ontwikkelingen in opkomende markten zoals Guyana, Suriname en Mozambique, veelbelovend blijven.
ExxonMobil, dat een operationeel belang van 45 procent heeft in het Stabroek-blok in Guyana, is actief met verschillende projecten, waaronder Uaru, Whiptail en de voorgestelde Hammerhead-ontwikkeling.
Drie van deze projecten zijn al operationeel, en de aandacht van ExxonMobil verschuift nu naar de Longtail-ontwikkeling.
Sinds de start van de productie in 2019 heeft ExxonMobil de productie van de Liza 1-, Liza 2- en Payara-ontwikkelingen verhoogd tot meer dan 650.000 vaten per dag (b/d). Het Yellowtail-project, dat dit jaar online wordt verwacht, zal de productie verder verhogen en Guyana positioneren als de grootste olieproducent ter wereld per hoofd van de bevolking.
ExxonMobil deelt de activiteiten in het Stabroek-blok met partners Hess (30%) en CNOOC (25%), wat bijdraagt aan de snelle opmars van het land als wereldspeler in de olie-industrie.
The post Guyana, Suriname en Mozambique lichtpunt voor toekomst offshore industrie ..
- Van Samson: ´VHP kan samenwerking met ABOP voortzetten’..
- Suriname rondt IMF-programma succesvol af..
- 10-jarig meisje meegenomen door volwassen man; alerte kinde…..
- Corps Diplomatique en Internationale Organisaties geïnforme…..
- Poging verboden spullen cellenhuis in te gooien mislukt..
- PVP heeft geen kandidatenlijsten ingediend; geen verruiming…..
- ABC presenteert docu-serie voor de ondernemende Surinamer..
- Zesjarig meisje verdronken in zwembad..
- PVP ondanks rechterlijke toelating verkiezingen, weer afgew…..
- PVP dient geen kandidatenlijst in..
- EAG Airport opent nieuwe mogelijkheden voor Surinaamse luch…..
- Historische moment bij opening EAG internationale luchthave…..
- Finabank versterkt Raad van Commissarissen met herbenoeming…..
- Wim George Petri..
- Hakrinbank boekt winst en keert dividend uit..
- Simons: Wie op NDP en haar kandidaten scheldt heeft niets t…..
- NPS vult kandidatenlijst aan met Overloon en van Varsseveld..
- BEP gaat met opgeven hoofd de verkiezingen in..
- Straatnaam en concert voor componiste Majoie Hajary..
- Ir. Cyrill Bisoendat Ramkisor Msc...
- Foute kandidaten..