Douglas Pferdehirt, CEO van TechnipFMC, heeft tijdens zijn toespraak op de 25e Piper Sandler Energy Conference, die gehouden werd van 17 t/m 19 maart in Las Vegas benadrukt, dat opkomende markten zoals Guyana, Namibië, Mozambique en Suriname, het komende lichtpunt zijn voor de toekomst van de offshore industrie. Pferdehirt stelde dat deze landen hun olie- en gaswetten aan het herzien zijn om meer investeringen aan te trekken, wat hen aantrekkelijk maakt voor de wereldwijde energie-industrie. Volgens een rapport van Upstream Online op 19 maart, zei Pferdehirt dat het succes van ExxonMobil in Guyana een “standaard” heeft gezet voor de snelle ontwikkeling van nieuwe oliemarkten. Hij gaf aan dat de markten in deze opkomende landen, vooral vanwege hun offshore bronnen, zich op een niveau bevinden dat hij nog nooit eerder had meegemaakt. Pferdehirt sprak vol vertrouwen over de wereldwijde offshore-markt, ondanks de aanhoudende structurele veranderingen die veroorzaakt worden door dynamische kapitaalstromen. Hij erkende dat Amerikaanse onconventionele projecten een grotere toegang tot kapitaal hebben, maar benadrukte dat de offshore ontwikkelingen in opkomende markten zoals Guyana, Suriname en Mozambique, veelbelovend blijven.
ExxonMobil, dat een operationeel belang van 45 procent heeft in het Stabroek-blok in Guyana, is actief met verschillende projecten, waaronder Uaru, Whiptail en de voorgestelde Hammerhead-ontwikkeling.
Drie van deze projecten zijn al operationeel, en de aandacht van ExxonMobil verschuift nu naar de Longtail-ontwikkeling.
Sinds de start van de productie in 2019 heeft ExxonMobil de productie van de Liza 1-, Liza 2- en Payara-ontwikkelingen verhoogd tot meer dan 650.000 vaten per dag (b/d). Het Yellowtail-project, dat dit jaar online wordt verwacht, zal de productie verder verhogen en Guyana positioneren als de grootste olieproducent ter wereld per hoofd van de bevolking.
ExxonMobil deelt de activiteiten in het Stabroek-blok met partners Hess (30%) en CNOOC (25%), wat bijdraagt aan de snelle opmars van het land als wereldspeler in de olie-industrie.
The post Guyana, Suriname en Mozambique lichtpunt voor toekomst offshore industrie ..
- SVJ uit bezorgdheid over inmenging tijdens persconferentie …..
- Minimumuurloon per 1 april verhoogd naar SRD 52,47..
- SVJ wil geen inmenging derden tijdens persbijeenkomsten..
- Tijd voor scheiding tussen partijleider en regeringsleider …..
- Ashvin Nageswar nieuwe districtscommissaris Kabalebo..
- Journalistenveld gebelgd om incident tijdens pers-informati…..
- Shell en partners doneren apparatuur ter versterking van vi…..
- 107 Militairen bevorderd..
- RGD op weg naar zelfstandigheid..
- INGEZONDEN – Intimidatie journaliste Thomas berokkend…..
- Nieuwe minimumuurloon officieel van kracht..
- Natuur en rechtvaardigheid..
- Minister Landvreugd mag zich niet met de verkiezingen bemoe…..
- Rubio haalt fel uit naar China; Ambassade slaat terug..
- Nieuw minimumuurloon van SRD 52,47 officieel van kracht per…..
- AWJ: Nieuw minimum uurloon officieel van kracht..
- Grote belangstelling voor functie van colporteur bij verkie…..
- Eerste lading verkiezingsmateriaal aangekomen in Suriname..
- Nieuw bilateraal hoofdstuk..
- PVP stuit op juridische bezwaren in hoger beroep over kandi…..
- Weg naar Zee krijgt duurzame bescherming tegen zeewater..