De regering van Guyana zal het aantal buitenlandse leningen voor grote infrastructuurprojecten terugschroeven. Dat maakte vicepresident Bharrat Jagdeo bekend tijdens een persconferentie. De forse toename van inkomsten uit de oliesector maakt externe financiering minder noodzakelijk, aldus de vicepresident.
Volgens Jagdeo beschikt de overheid inmiddels over aanzienlijke kasreserves en zal toekomstige besteding strikter worden afgestemd op de opbrengsten uit offshore olieproductie. Die productie wordt tegen het einde van dit jaar geschat op meer dan 600.000 vaten per dag, meldde de nieuwssite Demerara Waves.
De aankondiging komt zes weken vóór de parlementsverkiezingen van 1 september, die gelden als de meest beladen stembusgang sinds Guyana de overstap maakte naar een op olie gedreven economie. De regerende People’s Progressive Party (PPP) voert campagne met de belofte van stabiliteit en investeringen, maar steeds meer kiezers vragen zich af of de snelle economische groei, ook werkelijk ten goede komt aan de brede bevolking en of de oliewinsten niet in handen zijn van een kleine elite.
De spanningen worden verder aangewakkerd door de onverwachte entree van zakenman Nazar Mohamed als presidentskandidaat namens de nieuwe partij Movement for Democracy and Development. Mohamed werd in juli 2023 door het Amerikaanse ministerie van Financiën gesanctioneerd vanwege zijn vermeende betrokkenheid bij grootschalige goudsmokkel en witwaspraktijken via het Guyaanse banksysteem. Volgens het ministerie, faciliteerde Mohamed een netwerk dat miljarden dollars aan goud verschoof en douanebeambten omkocht om documenten te vervalsen.
De campagne van Mohamed ontkent de aantijgingen en stelt dat de sancties politiek gemotiveerd zijn. Toch geldt zijn kandidatuur, in een tijd van stijgende olie-inkomsten en afnemend institutioneel vertrouwen, als een splijtzwam binnen een politiek systeem dat nog altijd worstelt met de impact van de plotselinge rijkdom.
The post Guyana beperkt buitenlandse leningen nu oliedollars binnenstromen ..
- Nieuwe koers in aanpak chronische ziekten: brede consultati…..
- Vacatures SURIPRINT..
- drs Marvin Gustaaf van Lierop..
- President Santokhi: “Mijn afscheid is geen afscheid van Sur…..
- Regering: Behoed het onderwijs voor totale ondergang..
- Neergeschoten inbraak verdachte blijkt bekende van de polit…..
- Bijzondere band Suriname en Frankrijk benadrukt tijdens vie…..
- Raghoebarsing: “Aankomende regering moet afblijven van inte…..
- Pluimpje voor milieu autoriteit..
- Vertrekkende Nederlandse defensieattaché Georgie Klein onde…..
- Parmessar: “Er is op de centjes gelet“..
- Minister Ramadhin spreekt waardering uit voor MZ en PAHO..
- Stabiele houtproductie en groeiende export naar China kenme…..
- Caricom zet regionaal veerplan voort als onderdeel van stre…..
- Bronto Somohardjo: “Santokhi speelt politiek spel met CLAD-…..
- Mac Andrew warm uitgezwaaid door personeel..
- Van hoop naar herhaling: Simons’ gemiste kans op leiderscha…..
- 24 juli uitspraak in zaak vermiste toerist Parmessar..
- Adelien Wijnerman nieuwe minister van Financiën en Planning…..
- Schaduwzijde van het tuchtrecht..
- Sociale instellingen ontvangen medische verbruiksartikelen..